A její existence byla obrovským překvapením. Ačkoli publikace vznikala téměř tři roky, my, rodiče dětí, jsme o tom neměli ani tušení.

A tak jsme pak všichni společně ve čtvrtek 24. listopadu jen s údivem a nadšením přihlíželi tomu, jak Tomík na cestách, vycházející hvězda české cestovatelské scény, člověk s úžasným humorem, který ochutnal jídlo v indických slumech i afrických chýších, křtí téměř padesátistránkovou publikaci Svačinky ze Špičkové školky.

Chlupatá kavárna v Třebíči
Originální podnik. V nové kavárně v Třebíči se hosté mohou pomazlit s kočkami

Akcí, kvůli které jsme se ale původně všichni na utajeném křtu sešli, byla Burza plyšáků.

Výměnný obchod, jehož myšlenka vznikla na jedné ze schůzek Ekotýmu jako výsledek debaty o tom, co s plyšáky, se kterými už si nikdo nehraje.

Napadlo nás, udělat před darováním dětem ještě jednou radost. Rodiče s dětmi si rozdělili úkoly a akci společně připravili. Školkové děti napekly linecké koláče, do kterých daly různé druhy marmelád, které zbyly z Marmeliády. Tu školka nedávno také uspořádala.

Líbí se mi, že školka učí děti jak se o prostředí, ve kterém žijí, dobře starat a aktivně zapojují do akcí i nás rodiče. Jako třeba paní Radku Kunovskou, která se na Burze plyšáků postarala o zábavu v podobě fotokoutků, malování na kamínky a mimo to stojí také za povedeným grafickým zpracováním už zmíněné kuchařky.

Slušovická mikulášská Rally uzavřela sezónu
OBRAZEM: Nervy, adrenalin, rychlá auta. Slušovice ovládla Mikuláš Rally 2022

No a zbylí plyšáci? Děti si samy odhlasovaly, že ti půjdou na charitu.

Ráda bych, coby členka Ekotýmu, paní ředitelce i všem učitelkám školky z celého srdce poděkovala za to, že díky nim budou mít naše děti na svoji MŠ ve Špičkách opravdu Špičkové vzpomínky.

Jana Kubáčová,
členka Ekotýmu Špičkové školky