Návštěvníci mohou zavítat do Skleněné zahrady, která prezentuje umělecké sklo přímo pod širým nebem. Přístupná je celoročně bez omezení a své kouzlo má nejen v létě, ale i během zimních měsíců. Zahrada je dílem světové uznávaného skláře Jiřího Pačinka, stejně jako Křišťálový chrám v kostele Nalezené sv. Kříže, který s jeho sklárnou sousedí.

Auto zaparkujte u sklárny, projděte volně přístupnou zahradu a jako další krásná místa můžete navštívit nedaleký skalní reliéf Dívčí skok, případně skalní vyhlídky Kunratického Švýcarska.

Jiří Pačinek se narodil v roce 1972 v Litoměřicích. Pod vlivem návštěvy sklářského města Nový Bor, kam zavítal v dětství, se rozhodl pro dráhu dráhu skláře a v roce 1987 tak nastoupil ke studiu na Středním učilišti sklářském, kde se postupně, aniž by ve své rodině měl vůbec kdy nějakého skláře, vzdělával a zdokonaloval nejen teoreticky, ale zejména prakticky, a to u největších mistrů českého skla. Kromě sklárny v Kunraticích má další studio také v nedaleké Lindavě. Vedle vlastní tvorby se věnuje spolupráci s celou řadou významných světových umělců, architektů a designérů.

Veronika Nováková, Českolipsko