Tradiční armádní akci pro návštěvníky z Pardubicka a okolí jsme uspořádali ve spolupráci se Správou letiště a ostatními útvary Armády České republiky, s Policií České republiky, Vězeňskou službou ČR a Centrem leteckého výcviku Pardubice.

Přes tři tisíce návštěvníků, převážně studentů a dětí z mateřských, základních a středních škol v pátek po 8. hodině doslova zaplavilo areál kasáren. Lákadlem byly nejen statické a dynamické ukázky armádní techniky, současných i historických zbraní, ale také zajímavé soutěže pro malé i velké školáky. Ti s nadšením závodili na překážkové dráze, poměřili svoje síly v soutěži POKOS - Příprava občanů k obraně státu a u vojenských hasičů.

Den starokladrubského koně 2023.
VIDEO: To musíte vidět. Velký cit pro koně, milá hříbata i akrobacie na hřbetech

Největšímu zájmu se už tradičně těšily ukázky boje zblízka v podání vojáků 141. zásobovacího praporu, průlety letecké techniky a ukázky zadržení pachatele, které si připravili kolegové z Vězeňské služby ČR - Věznice Pardubice. Součástí akce byla i prezentace náboru do ozbrojených sil České republiky.

Ve stánku Rekrutačního pracoviště Pardubice a Univerzity obrany se mohli návštěvníci seznámit s podmínkami služby v ozbrojených silách České republiky a s možnostmi studia na vojenských školách. Válečným veteránům u nás nově poskytovali poradenství kolegové z pražského Komunitního centra pro válečné veterány.

Hrad Strečno
OBRAZEM: Slovenský magnet. Monumentální hrad Strečno přitahuje pozornost

A samozřejmě nemohl chybět ani dětmi tolik oblíbený Tank T-72, který byl neustále v obležení nejmenších návštěvníků, obdobně jako skákací hrad.

Všem, kteří se na nás do Pardubic přijeli podívat, děkujeme za návštěvu.

Helena Řebíčková