Parádní podívanou a možnost, jak relaxovat mezi poletujícími motýli a zvuky z tropů, nabízí Motýlí dům. Najdete ho v německém Jonsdorfu nedaleko Žitavy. V areálu je možné vidět i řadu exotických zvířat jako hady, pavouky nebo krásné ryby. Rodinné vstupné činí 19 eur a obsluha umí česky. Motýlí dům má otevřeno celoročně a každý den mezi 10. a 18. hodinou.

Nad hlavou se vám bude třepetat nebesky modrý morpho peleides, majestátný otakárek citrusový nebo třeba banánový motýl. Pozorovat motýly, když sednou na některou z květin či plátky pomeranče a vychutnávají si sladký nektar, patří k nezapomenutelným zážitkům.

Tým společnosti Preciosa Lighting z Kamenického Šenova vytvořil v prostoru letiště skleněnou zahradu plnou světla.
Tropická zahrada. Český křišťál ze Šenova září na nejlepším letišti na světě

Mezi bujnou vegetací běhají minikřepelky a těšit se můžete také na roztomilé kosmany. V obřích teráriích uvidíte agamy, chameleony či leguány i nejrůznější druhy hadů. A najdete zde i velké mořské akvárium.

Fascinující zoologická a botanická zvláštnost byla otevřena v roce 2004. Dům o rozloze přes 500 metrů čtverečních nabízí přes 30 druhů motýlů v počtu 200 kusů a tři metry dlouhé mořské akvárium. Na své si přijdou i milovníci plazů, kteří si mohou prohlédnout agamy, anolise, gekony, vodní želvy či užovky červené.

(vic)

Děkujeme za příspěvek! Máte snímky, o které byste se rádi podělili? Pošlete je s krátkým popisem na e-mail: ceskolipsky@denik.cz. My je následně zveřejníme na našem webu v rubrice Čtenář reportér a v tištěné podobě Deníku.