V muzeu se vrátíte zpět v čase a nakouknete do minulosti jak své, tak i vašich rodičů, prarodičů i praprarodičů. Naleznete zde unikátní sbírku zahrnující exponáty předválečné doby až po 80. léta minulého století včetně velkého starožitného funkčního kolejiště s mašinkou a vagónky z roku 1913.

Muzeum hraček Stuchlíkovi v Novém Bydžově.Muzeum hraček Stuchlíkovi v Novém Bydžově.Zdroj: Michaela BousováV dnešní době sbírka muzea sčítá tisíce hraček a je již takového rozsahu, že patří mezi největší stálou expozici historických a retro hraček v republice. Ale to není vše. Pro návštěvníky je připraveno mnoho lahůdek. Za zmínku určitě stojí kočárek pro dvojčata Zekiwa z osmdesátých let vyrobený v Německu.

Novinkou je vzácný francouzský hrací automat. Tento automat byl vyroben v druhé polovině 20. století. Strojek po natažení hraje Mozartovu ukolébavku a pohybuje hlavou a rukama.

Domov pro seniory Nový Bydžov - studie.
V Novém Bydžově vyroste domov pro seniory. Bude stát přes 230 milionů korun

Velkým lákadlem je stále otevřená expozice betlémů pana Ondřeje Vávry. Celková koncepce expozice betlémů byla změněna a přestavěna, intenzivnější je i doplňující výzdoba, která jistě přidá na atmosféře. Určitě se máte na co těšit.

A pozor! Na všechny dětské návštěvníky čekají zajímavé soutěžní úkoly o malou odměnu. Nenechte si toto mimořádné otevření ujít a přijeďte si s námi zavzpomínat, zasoutěžit a pokochat se všemi exponáty. Těšíme se na vás.

Veškeré informace naleznete na www.muzeumhracekbydzov.cz nebo na čísle 608 985 477. Muzeum hraček Stuchlíkovi naleznete na adrese U Mlýna 1437, Nový Bydžov.

Michaela Bousová DiS.
marketing Muzea hraček Stuchlíkovi

Mohlo by vás zajímat: Poznáte hračky svého dětství? Muzeum vystavuje poklady sběratelky ze Smiřic

Zdroj: Deník/Jiří Fremuth