Kačenka česká (Verpa bohemica) je vyhledávaná jarní jedlá houba. Chutí je blízká smržům a houbaři si ji vysoce cení. Svou chutí a vůní připomíná lanýže. U citlivých lidí však může vyvolat žaludeční potíže a v zahraniční literatuře je někdy uváděna jako jedovatá.

Pokud jste se s ní na talíři dosud nesetkali, napoprvé ji ochutnávejte opatrně. V nejteplejších oblastech se objevuje už od konce února, vrchol růstu nastává obvykle na přelomu března a dubna, poměrně záhy po nástupu teplejšího jarního počasí, a nacházíme ji někdy až do května. Roste obvykle ve světlých listnatých lesích, sadech, parcích nebo i křovinách, pod jasany, osikami, ale také pod třešněmi. Upřednostňuje vápnité půdy. V některých letech roste hromadně, v jiných letech i na známých lokalitách téměř chybí.

A kde přišla houba k poetickému názvu? Poprvé ji totiž pojmenoval profesor J. V. Krombholz, který ji koupil na tržišti v Praze. Doma zjisti, že jde o dosud nepopsaný druh, a tak ji nazval Bohemica. Kde však přišla houba ke svému českému jménu Kačenka nikdo neví.