Čím byl pro Němce slavný Brouk a pověstný Trabant, pro Italy Fiat 500 nebo pro Brity Austin Mini, tím byl pro Francouze Citroën 2CV. Vývojáři na později legendární Kachně začali pracovat těsně před druhou světovou válkou, do hromadné výroby se auto dostalo na sklonku čtyřicátých let. Legendární je už původní zadání. Konstruktéři měli vyrobit auto, které přepraví dva vesničany se slamáky a v dřevácích, se soudkem vína a padesátikilovým pytlem brambor přes zoraná pole na trh do městečka rychlostí šedesát kilometrů v hodině, aniž by se cestou rozbilo jediné vejce v ošatce. Zadání je zřejmě z větší části součástí legendy kolem slavného vozítka, ale zřejmě souvisí přinejmenším se dvěma skutečnostmi.

Prvních dvacet let totiž měla Kachna maximální rychlost kolem šedesáti kilometrů v hodině. Motor, ze kterého šlo vytáhnout i stovku dostala až v roce 1968. Nu a pak je tu specifické odpružení auta, které mu nakonec dalo i jméno. Kachna byla totiž slavná tím, že se při jízdě kývala, zkrátka jako kachna. Na druhou stranu to bylo auto, které sice možná ne vždy zatočilo, jak by si řidič přál, ale prakticky se nedalo převrátit -a přes pole na trh s ním tedy asi farmář dojel.

Na francouzském venkově obliba Kachny začala, ale brzy se z ní stala legenda na čtyřech kolech. Poslední kusy sjely z výrobních linek až po čtyřiceti letech, v roce 1990. A dojela až na stříbrné plátno. Ve slavném sérii Četník ze Saint-Tropez posloužila jeptiškám, zahrála si i v bondovce Jen pro tvé oči a čeští diváci si jí v poslední době mohli všimnout v Bobulích.