Mezi nejrůznějšími překážkami se občas našla i taková, která se koni zpočátku nelíbila, ale díky svému jezdci a odvaze ji nakonec překonal. Překážkové dráhy se kromě dospělých a mládeže zúčastnili i dětští závodníci.

Na jezdce čekaly různé kouzelnické překážky: otevření a zavření branky, pneumatika, otočka, bludiště a mnoho dalších zajímavých a náročných úkolů. A ani letos nechyběla koňská čtverylka, kterou nadaní jezdci předvedli v přestrojení za postavy z Harryho Pottera.

Z desátého ročníku jízdy zaměstnanců automobilky Škoda s jejich historickými vozy a youngtimery Škoda Classic Tour v Mladé Boleslavi.
Jízda zaměstnanců Škoda Auto s jejich historickými vozy přilákala 218 posádek

Mezi doprovodný program se zařadily agility s Lucií Džuvarovskou, vystoupení s biči s Jerry Holkem a lukostřelba s Martinem Kubečkem.

Jerry Holek ukázal práci s biči a nechal vyniknout jejich rozdílný zvuk, jako zajímavost měl s sebou řetězový bič. Zapojit se mohli i samotní návštěvníci, těm Jerry Holek pomocí biče urážel květ na špejli.

Martin Kubeček návštěvníkům přiblížil lukostřelbu. Prozradil hodně zajímavostí a poskytl možnost zastřílet si na různé druhy obrázkových terčů, například zajíce.

Osmý ročník cross country hobby trailu v Kobylnicích
Vítěznou trofej za první příčku si odvezla Zuzana Časarová, druhé místo obsadil Petr Gergedouský a třetím skončila Lucie Matějková. V dětské kategorii vyhrála Anna Šípová před Alicí Krouskou a Johanou Rejfkovou.