V Jihlavě se ukázali v plné síle na Truck srazu v Pávově, kam přijel také Karel Stoklasa. „Jsme odpadlíci z různých klubů, kteří chtějí tuto zálibu prezentovat pro dětské úsměvy, což je to nejlepší, co můžeme udělat. A když to baví i rodiče, tak je to příjemný bonus,“ okomentoval Karel Stoklasa.

Chovatelsko-zemědělská výstava Kaplický ušák
Králíci, psi, traktory. Chovatelská výstava představila i tanec s koňmi

Na srazu v Pávově se ukázali kromě kamionů, traktorů a bagrů ještě nakládací sklad s paletami a ještěrkou a letos se sešlo i hodně amerických tahačů.

„Byl k vidění i bagr na boku, který kluci stavěli zpět na pásy pomocí traktoru. Řidič modrého kamionu Man zase dostal na dlouhé rovince mikrospánek, nezvládl řízení a položil kamion na bok. Až přivolaný policista zjistil, že mimo jízdy na černo řidič nezajistil náklad, který se mu při nehodě pohnul. Vyřešil to domluvou. Na dráze bylo na co koukat,“ popsal v nadsázce Stoklasa s tím, že RC modely mohou sloužit i jako naučné ukázky jízdy a plnění dopravních předpisů.

Pivní festival Slunce ve skle navštíviy stovky lidí
VIDEO: Pivo teklo proudem. Minipivovary se představily na akci Slunce ve skle

A pokud se bude chtít někdo zapojit do stavění RC modelů, nemusí ho to hned finančně zruinovat. Začínající modeláři si mohou koupit stavebnici kolem sedmi tisíc a postupně dokupovat elektroniku, vysílačku, baterky i nabíječku. „Jde to dnes celkem levně sehnat přes internet a není třeba hned pořizovat vybavení za desetitisíce, jak si někdy rodiče mylně myslí, proto je to od tohoto koníčku odrazuje,“ uzavřel téma Stoklasa.