Vašírovem a Lánami prošel obrovský špalír masek, nechyběli tradiční Laufer, bába s nuší, medvěd, cikánky, smrtky, šašci, kominíci, ženich s nevěstou, žid, turek nebo kobylka a další. Masek bylo více jak 150 a k dětem se přidalo mnoho dospělých.

Průvod vedl vůz tažený koňským dvojspřežím, na němž seděla a vyhrávala kapela. V průvodu byl nepřehlédnutelný více než dva metry vysoký chůdař Migel, který kromě obratné chůze zvládl vtipkovat a dávat lekce v žonglování.

Také deváťáci ze ZŠ Kladno, Cyrila Boudy se intenzivně připravují na letošní přijímačky. Na snímcích úlohy z matematiky.
Kladensko: Na jakých základních školách žáci nejlépe zvládají přijímačky

U hřbitova dostal průvod povolení od emeritního starosty Karla Skleničky a po předání symbolického klíče od vesnice začalo pravé masopustní veselí. V Lánech kromě jednotlivého pohoštění napříč vesnicí bylo pět velkých zastávek, kde se podávalo pestré domácí sladké a slané občerstvení, káva, čaj a nechybělo ani něco ostřejšího k pití.

Laufer se svou ženou zvali na zastávkách přítomné k tanci. Masopustní průvod svou pouť zakončil v nejstarším gruntu ve vsi - v restauraci Bechnerův statek, kde byly připraveny zabijačkové hody. Kapela Žížeň dál bavila účastníky masopustu. Pro děti byla připravena diskotéka a soutěže.