Autodrom v Sosnové u České Lípy už dvě dekády přináší na závěr motoristické sezony a vlastně i na závěr roku příležitost fanouškům motoristického sportu k rozloučení se závodníky na víkendové akci, která nese název Global Assistance Setkání mistrů. Objevují se na ní mistři volantu ze čtyřkolových automobilových disciplín rally, rallycross a autokros, kteří v uplynulé sezoně bojovali o vteřiny a o mistrovské tituly na závodních tratích a rychlostních zkouškách.

Děkujeme za vaše příspěvky! Posílat je můžete na ceskolipsky@denik.cz nebo přes formulář Čtenář reportér

Asi největší hvězdou, která do Sosnové během uplynulých dvaceti let dorazila, byl v roce 2009 devítinásobný mistr světa v rally, francouzský jezdec Sébastian Loeb.

Každoročně se při Setkání mistrů na trati Autodromu v Sosnové odehrávají souboje před zraky diváků, které každý ze závodníků pojímá jiným způsobem. Někdo upřednostní vteřinové souboje před tribunami diváků, někdo radši předvede automobilovou show s mnoha smyky tak, aby se fanoušek bavil a byl spokojený.

Žlutá a zelená. Podzimní zahrada potěšila svými barvami.
OBRAZEM: Žlutá a zelená. Podzimní zahrada potěšila svými barvami

V letošním roce, při příležitosti dvacátého výročí Setkání mistrů, se setkáme hned s několika dalšími dvacítkami ve schématu Setkání mistrů. Tou první dvacítkou bude datum 20. listopadu tedy sobota, kdy se odehraje hlavní program XX. Global Assistance Setkání mistrů. V pátek 19. listopadu mohou diváci navštívit tréninkové jízdy, které na trati autodromu budou probíhat celý den. Na sobotní hlavní program mohou návštěvníci akce využít předprodeje vstupenek, který byl již zahájen. Zpoplatněné vstupenky jsou pouze na tribuny. Vstup na stání a do depa závodních vozů bude zdarma.

Tou další dvacítkou, kterou zaznamenáte, bude 120 let výročí sportovních aktivit značky Škoda, tedy 120 let Škoda Motorsport. Kromě závodních škodovek v mnoha variantách diváci uvidí i přední posádky dealerského programu značky Škoda. V rámci vloženého závodu dealerských týmů se na Autodromu Sosnová objeví i známé tváře ze světa showbizu a sportu.

Petr Eliáš