O víkendu uspořádal Národní hřebčín Kladruby nad Labem Hubertovu jízdu pro veřejnost. Šestnáct jezdců na koních ve třech lotech projelo krajinou Kladrubského Polabí v doprovodu deseti kočárů a dvou výletních vozů.

Slavnostní zahájení Hubertovy jízdy proběhlo na hlavním nádvoří, následně jezdci zamířili do parku Mošnice a pokračovali v lese přes Sklepy a Římovky. Po občerstvení nechyběl průjezd Kurkovým jezírkem a závěrečné slavnostní halali na závodišti.

Samhain v Nasavrkách.
Tajemná cesta: Kmen Bojů se vypravil za pánem lesa, pak začala noc démonů

Národní hřebčín Kladruby je jedním z nejstarších hřebčínů na světě. Národní hřebčín chová přibližně 500 starokladrubských koní, a to ve dvou barevných variantách. V Kladrubech nad Labem na Pardubicku je ustájeno 250 běloušů. O vraníky, kterých je také 250, se Národní hřebčín stará v někdejších stájích knížecího rodu Auerspergů ve Slatiňanech u Chrudimi.

Pokud to epidemiologická situace dovolí, mohou se obdivovatelé koní těšit do konce roku ještě na dvě akce organizované hřebčínem.

11. listopadu přijede do Slatiňan sv. Martin na bílém koni.

V prosinci, 26. a 27., můžete navštívit Zimní království starokladrubských koní, a to v Kladrubech nad Labem i ve Slatiňanech.

Michaela Procházková a Národní hřebčín Kladruby nad Labem