Skupinka fans, ke které se postupně v ulicích litvínovské čtvrti Osada přidávali další, vyrazila od Zimního stadionu Ivana Hlinky a za pokřiků podporujících domácí hokejisty vyrazila směr Koldům, kde oslavenec Vladimír Kýhos nejstarší, první kapitán Litvínova v nejvyšší soutěži bydlí.

Tady jej vyvolali před dům a gratulovali mu k významnému životnímu jubileu. Oslavenec byl hodně dojatý. Předseda oficiálního fanklubu Ropáci on Tour jubilantovi předal pozlacenou hokejku s věnováním. Následně se Vladimír Kýhos nejstarší ještě podepsal na repliku litvínovského dresu z doby, kdy jej sám oblékal. Zpívala se Litvínovská hokejová hymna a došlo i na populární Vysoký jalovec, který se v ochozech zpívá při výhře domácího týmu snad už od nepaměti.

Ještě před samotným extraligovým zápasem se pak uskutečnil slavnostní ceremoniál, kdy oslavenci popřáli zástupci klubu, litvínovská starostka, zástupce mládežnického hokeje a zástupce A mužstva.

Vladimír Kýhos nejstarší

Narodil se 6. ledna 1933. S hokejem začal v Chomutově. Na vojně hrál za VTJ Slaný. V sezoně 1955 – 56 poprvé v oblastní soutěži oblékl dres Litvínova. Zahrál si s ním i 2. ligu a byl u postupu do nejvyšší soutěže. V té odehrál za Litvínov osm sezon. Ve své době byl nejtvrdším litvínovským obráncem. Po skončení kariéry, kterou dohrával v Ústí nad Labem, v Mostě a v Teplicích, se stal trenérem. Litvínov trénoval v sezoně 1973 – 74 (s K. Machem), na konci sezony 1975 – 76 a na začátku sezony 1976 – 77 (vždy jako asistent H. Sekery). V letech 1982 – 83 byl členem realizačního týmu, v letech 1983 – 85 vedl mužstvo s Fr. Pospíšilem starším. Několik let působil v německém Mannheimu a po návratu se stal trenérem litvínovské mládeže. Jeho syn Vladimír Kýhos mladší hrál také za Litvínov a byl reprezentantem, v současnosti je trenérem druholigového týmu Mostečtí lvi. Vnuk Vladimír Kýhos nejmladší je útočníkem celku Mostečtí lvi.

Jana Kratinová