Uherské Hradiště patřilo Slavnostem vína. Nechyběl ani krojovaný průvod 

Jubilejní „dvacátý“ krojovaný průvod se na svou dvouhodinovou pouť do centra města vydal v devět hodin ulicí Vinohradskou, Sokolovskou, Všehrdovou, Hradební ulicí. Poštovní ulicí se průvod dostal na zaplněné Masarykovo náměstí, na kterém od osmé hodiny ranní probíhal Hradišťský jarmark a vyhrávala na dobré ráno kapela Topolanka.

Pálava a okolí na konci letních prázdnin
OBRAZEM: Výhledy z Pálavy berou dech. Podívejte se na milovaná místa

V čele pestrobarevného průvodu jel povoz tažený koňmi, následovali představitelé královského města a za nimi pak následovaly pestrobarevné kroje souborů z mikroregionů Staroměstska, Ostrožska, Východního Slovácka, Dolního Poolšaví, Za Moravú, Bílé Karpaty, Buchlov a Uherského Hradiště.

Z blízka i z ciziny 

Folklorní přehlídku sledovaly za krásného slunečného počasí davy návštěvníků z blízka, z daleka, i z ciziny, kteří do královského města zavítali. Po doputování krojovaného průvodu na Masarykovo náměstí se soubory ze zmíněných regionů rozcházely na svá stanoviště, kde široké veřejnosti předváděly své pěvecké a taneční umění do šestnácté hodiny odpolední.

Zastavení v jeskyních Palinuro
OBRAZEM: Toulky Itálií. Městečko Palinuro láká na azurové moře i desítky jeskyní

Závěrem nutno poděkovat všem, kdo se na celé organizaci dvacátých slavností podílel a přiložil ruku ke zdařilé akci jako jsou „Slovácké slavnosti vína a otevřených památek“.