Na místo se dostanete nejsnáze autem z Náchoda směr Kłodzko. Před obcí Lewin Kłodzki nejde přehlédnout železniční viadukt, před kterým odbočíte vpravo do obce Jarków. Upozorní vás i tabule s nápisem Ogród japoński. Zahrada se nachází na konci obce.

Stovky stromů i rostlin

Zahrada je soukromá, před více než čtyřiceti lety ji začal budovat pan Edward Majcher se svou manželkou. Po náročných terénních úpravách a navezení kamenů vysázeli několik stovek stromů, keřů a rostlin. V roce 2003 se rozhodli podělit o tu krásu i s ostatními a zpřístupnili tento ráj na zemi také veřejnosti. Zpočátku se zahrada dostávala do povědomí zahrádkářů a obdivovatelů japonské kultury pozvolna, dnes je známá a hojně navštěvovaná.

Vrak Fest 2022 Branky na Moravě.
OBRAZEM: Auta na střeše, kouř a totální šrot. Morava hostila demoliční závod

Japonská zahrada má rozlohu tisíc metrů čtverečních a je propletená množstvím cestiček z vyskládaných kamenů i šotolinových. Ty vás zavedou do zajímavých zákoutí s jezírky, vodopády, upravenými stromy, soškami a jinou drobnou architekturou. Nejkrásněji je zde v květnu a červnu, kdy kvete množství rostlin. Do různých tvarů upravené malé i velké dřeviny – od mnoha druhů jehličnanů až po typické „barevné” javory a další listnáče – se právě v těchto měsících ukazují v největší kráse.