Právě díky zmíněné improvizaci nejsou žádná dvě jeho vystoupení totožná. Kluse ani v nejmenším nerozhodily počáteční technické problémy, kdy mu nejprve nešel odposlech, a poté vehementním hraním utrhl na kytarách hned tři struny. „Asi blbý den…,“ poznamenal a okomentoval i několik budoucích nevěst v davu pod pódiem.

Největší předností sedmatřicetiletého Kluse je hra se slovy, rýmy a češtinou obecně. To jasně dokázal, když pečlivě sestavený playlist vydržel jen dva songy, než si převzal dopis od fanynky z hlediště a splnil ji písničku na přání – o poště. Během další improvizace se vydal mezi lidi do hlediště, kde ho fanynky minimálně tří generací hladily, fotily se s ním a být to na nich, už by se na stage snad ani nevrátil.

Kromě půlkulatého výročí mezi hudebníky slaví letos třinecký textař, skladatel a herec také jedno kulaté výročí - s manželkou Tamarou jsou svoji 10 let, což vyzdvihl a pozval manželku na pódium, kde si zazpívali společný duet „A pak“. Autor celkem 8 plnohodnotných alb jinak skákal ze žánru do žánru, zařadil techno, metal, folk i country. Zahrál nejnovější hity z desky Cítím, stejně jako ty úplně nejstarší.

Chvilku na pódiu nepostál, pokud nedržel kytaru, tancoval, svíjel se a předvedl i salto. Ve finále odhodil do publika tričko a dohrál koncert „nahoře bez“. Klusovy koncerty prostě zaručeně pobaví a rozhodně Vám dají silnější zážitek než poslech kterékoliv jeho desky. Ve Valticích to znovu byly poctivé dvě hodiny zábavy.

Posledními hosty Hudba na Vinicích 2023 v areálu Chateau Valtice budou kapely Škwor (23. 9.) a Wohnout (30. 9.).