Po dvou odložených ročnících se do Brna vrátil král plesů – Ples jako Brno. A byl to doslova královský návrat – noc plnou překvapivých okamžiků odstartovala vlastní píseň Plesu jako Brno s živým doprovodem legendárního Rozhlasového Big Bandu Gustava Broma. Ten americký časopis DownBeat zařadil mezi deset nejlepších big bandů světa.

Na monstrózní zahájení navázaly slavné sopranistky z Londýna – IDA Girls. Talentované londýnské sopranistky vystupovaly například také pro prince Edwarda na hradě Windsor a vyprodaly vystoupení v Jersey Opera House a na zámku Tonbridge. A nyní díky Plesu jako Brno poprvé zavítaly do Česka.

Hosty roztančila také jedna z nejvýznamnějších českých rockových skupin – Olympic. A skvělý koncert předvedli i zpěváci Tomáš Klus a Michal Hrůza.

V brněnském muzeu miniGarage je k vidění kolem dvanácti stovek modelů aut v měřítku 1:18.
Tip na výlet nejen pro muže: unikátní sbírka mini autíček v Brně ohromí

Celý večer plynul v duchu překvapení a večer oživil například také originální nástup číšníků. „Několik slavnostních událostí, které byly před pandemií, už se nevrátilo. A my jsme vděční, že jsme zpět. Večer jsme zahájili opravdu velkolepě, živě zazněla naše vlastní píseň, kterou jsme nám i hostům věnovali k 10. plesovým narozeninám,“ komentuje jeden z organizátorů Tomáš Pakosta.

Plesové menu, které je od prvního ročníku pod taktovkou brněnského podniku Valoria Restaurant, vznikalo přes 3 měsíce. Nejdražšími surovinami byl černý lanýž, foie gras, vyzrálé hovězí, ústřice, halibut nebo například tuňák. Tuňáka si nechává událost lovit na zakázku, váží mezi 30 až 40 kilogramy a nikdy není dopředu známa jeho přesná velikost. Vyloven byl v Indickém oceánu, v okolí Srí Lanky.

Hitem letošního Plesu jako Brno ovšem byla speciálně upravená vepřová játra, snědlo se také tisíc ústřic. Ze sladkého baru pak sbírala body zmrzlina s příchutí Plesu jako Brna. Ta byla vytvořena pouze pro tento večer. Zbylé pokrmy organizátoři po události odvezli lidem bez domova do Armády spásy.

Bob Frídl.
Před deseti lety zemřel Bob Frídl. Nyní o něm vyšla kniha

Unikátní plesovou atmosféru si v Brně užily i známé osobnosti. Například mistr etikety Ladislav Špaček, modelka a šéfka nadace Krása pomoci Taťána Kuchařová, bojovník MMA Jiří Procházka, herečka Simona Lewandovská, modelka Nikol Švantnerová či například moderátorka Gabriela Partyšová.

Ples jako Brno tradičně i pomáhal. A to díky dobročinné aukci. „V dobročinné aukci se nám letos podařilo získat ve prospěch nadací 2 557 600 korun. Peníze si rozdělí tři nadace. Jednou z nich je nadace bojovníka Jiřího Procházky Nadace BJP Foundation, která pomáhá vážně nemocným dětem. Dále pomůžeme nadačnímu fondu Hvězdy pro život, který pomáhá nemocným dětem, seniorům a rodinám. A třetí nadací je Nadace Krása pomoci, kterou založila v roce 2008 Taťána Kuchařová. Její nadace pomáhá seniorům,“ komentuje jeden z organizátorů Bedřich Snášel.

Za předchozí ročníky ples pomohl částkou 8 002 000 korun. S desátým ročník se tak podařilo překonat za všechny plesy hranici 10 milionů korun.

Hosté si už nyní mohou pořizovat vstupenky na příští ročník. Ten se odehraje v tradičním termínu, a to poslední sobotu v lednu – 27. 1. 2024.