K tomu na svět vykouklo několik nutrií a každým dnem očekáváme narození dalších mláďat od různých druhů zvířat. Prožíváme tu jedno z nejkrásnějších zimních období, do toho zahradu přikryla sněhová pokrývka a my se o to s návštěvníky bohužel nemůžeme podělit. Snad jen sdílenými fotografiemi na našich sociálních sítích, které ale nepředají patřičné kouzlo přítomně prožité krásy u nás v zahradě.

Velice nás mrzí, že brány zoo musí zůstávat stále zavřené, ačkoliv zahradu považujeme za bezpečnou pro procházky rodin s dětmi. Nejen, že návštěvníci chybí zvířatům, ale samozřejmě i nám, celému týmu, který se snaží pečovat a udržovat chod zoologické zahrady. Veškeré činnosti a akce pro veřejnost, které jsme v předchozích letech s radostí vykonávali, nám zdárně pomáhaly zoo celoročně provozovat, obnovovat a rozvíjet.

Nyní je to velice náročné a veškerá podpora všech, kteří mají naši zoo rádi, je pro nás obrovskou pomocí. Podpořit nás návštěvníci mohou i teď díky zakoupení krmení pro zvíře přes náš e-shop, nebo adopcí zvířete. Stejně se ale nejvíce těšíme na to, až se tu s návštěvníky opět setkáme a naše zoo i zvířata jim budou místem příjemně strávených chvil, odpočinku, místem pro dobití energie a místem, kde budou moci na chvilku vyčistit svoje myšlenky. Místem, kde budou moci upřít svoji pozornost pohledem na zvířata a zrelaxovat na místě, které tvoříme s láskou, zodpovědností a radostí. Srdečně doufáme a věříme, že to bude brzy.

MICHAELA MALCHEROVÁ

ZooPark Vyškov