Karel Gott zemřel ve věku 80 let v úterý krátce před půlnocí doma, v kruhu své rodiny. Zpráva o jeho smrti se okamžitě mezi lidmi rozšířila jako lavina. Všichni vzpomínají na to, co pro ně tato velká osobnost vlastně znamenala:

Náhodné setkání
.
Náhodné setkání v Praze na hlavním nádraží, nebýt úsměvné maličkosti, která k tomu přispěla, ale o to více neskutečný zážitek. Z Karla Gotta přímo zářila lidskost, profesionalita a vstřícnost. Dodnes nezapomenu, kterak mu nedělalo problém udělat si fotku s každým zvlášť. Ale my jsme byli nadšeni z toho, že nám vyšel vstříc a udělal si s námi fotku hromadnou, když už byl vlastně skoro na odjezdu. Ať je Vám zem lehká. Tady na Vás lidé nezapomenou, i když na nás budete koukat z hudebního nebe.
David Ciesla

Karel byl osobnost
Dalo se to čekat, ale je fakt, že přesto to je pro náš národ opravdu velká ztráta. Ona to byla už velká ztráta ve chvíli, kdy se stáhl kvůli nemoci do soukromí. Všechny dnešní rádoby hvězdy (a nejen ony) by měly podrobně studovat jeho životní vzorec úspěšnosti - měly by se od něj učit, jak se chová opravdový umělec, profík, legenda, ikona… S jakou pokorou, pílí, oddaností přistupuje ke svému talentu a řemeslu. Druhého takového, jako byl Karel Gott, bude česká umělecká scéna nyní hledat jen stěží. Karel Gott byl jen jeden. Rodině se sluší popřát upřímnou soutrast, legendě ať odpočívá v pokoji, pro veřejnost bude živý věčně - díky písním už napořád.
Richard Pořez, Dubina

Božský Kája
Božský Kája a Květoslava Kmínková v krnovské divadle.
Můj božský Kája.
Takto označovala moje maminka, Květoslava Kmínková, Karla Gotta, který byl jejím životním idolem a hudební láskou. Gottovy koncerty navštěvovala, kde jen mohla a právě jedním z nich byl i krnovský, kde si u divadla s panem mistrem udělala vysněnou fotografii (viz výše - krnovské divadlo, Božský Kája a Květoslava Kmínková).
Michaela Kmínková

S Karlem v Třeboni
.
Svou fotku s Karlem Gottem nám poslal i Bohumír Charbulák. Snímek pořídil předloni v Třeboni. "Setkávali jsme se tam. Měl jsem s Karlem udělat více fotek, ale tahle mi ta setkání připomíná za všechny, které jsem nepořídil," napsal Bohumír Charbulák.

Co pro mě znamenal Karel Gott?
"Jako malá jsem zažila, že můj táta většinou všechny písničky pána Gotta zpíval. Neznělo to sice jako zpěv pana Gotta. Ale spoustu vzpomínek mám vlastně s hudbou pana Gotta. Nebyla jsem jeho fanynkou, ale zpráva o jeho úmrtí mě zarmoutila. A chtěla bych i tímto popřát jeho rodine upřímnou soustrast."
Radmila Rittterová, Opava

Byl velkou láskou naší babičky
Karel Gott byl stejný ročník, jako naše babička Milena, moje maminka. Díky její velké lásce k němu znám jeho písničky velmi dobře nejen já, ale i mé děti, přesto, že jejich "láskou" už je trochu jiná hudba. Maminka zemřela letos v lednu. Snad se tam nahoře nyní s Mistrem setká a splní se jí tak její velký sen.
Monika Havránková, Ostrava

Respekt pro Mistra
"Osobně jsem jeho muziku moc nemusel, přesto jsem ho jako osobnost respektoval. Byl profesionál, zůstal lidský, vstřícný, peníze ho nezkazily. Alespoň já ho tak vnímal. Odešla velká osobnost, je ho škoda."
Josef Koutný, Ostrava

Mistr
"Bylo mi ctí, že jsem pana Gotta mohla sice jednou, ale přeci vidět osobně. Byl to skvělý člověk. Obraz jsem malovala na přání pro známého."
Jiřina Nováková, Ostrava

Obraz Karla Gotta, jehož autorkou je Jiřina Nováková

Karel Gott při koncertu v Kravařích

Karel Gott při koncert v Kravařích před Buly Arénou.

Karel Gott při koncert v Kravařích před Buly Arénou.
Autor: Marcel Hadamczik

Máte na legendu českého popu nějakou vzpomínku i vy? Setkali jste se s Karlem Gottem někdy? Pošlete nám svůj příspěvek na mail webeditori.SM@denik.cz nebo do formuláře  ČTENÁŘ REPORTÉR.

Vše k tématu Karel Gott a jeho návštěvy v MS kraji najdete zde