Většina zvířat chovaných v Zoologické zahradě Dvorec je teplomilného charakteru a v zimním období jsou umístěna v teplých ubikacích. Radost z bílé nadílky měly hlavně velké šelmy, které mají přístup do venkovních expozic neomezený. Je pouze na jejich volbě, zda půjdou ven. Zvolily dovádění ve sněhu a vůbec jim nevadilo, že studí. Hlavně, že byla legrace.

Tygr Nena.Tygr NenaZdroj: Zoo Dvorec

Ven nakoukly také některé druhy primátů a přes skla vše pozorovali ptáci, zebry a malé šelmičky. Zoo byla kvůli kalamitě uzavřena, a tak se zvířata neměla komu předvádět. Zaměstnanci zoo měli plné ruce práce s odklízením napadaného sněhu, kontrolou ubikací a zvířat.

Zasněžená zoo. Kdy jindy ji obdivovat, než teď.Zasněžená zooZdroj: Zoo Dvorec

Od soboty 9. prosince je areál opět přístupný návštěvníkům a návštěva určitě stojí za to. Kdy jindy je možné vidět zasněženou zoo a zvířata v ní! Zasněžená zoo. Kdy jindy ji obdivovat, než teď.Zasněžená zooZdroj: Zoo DvorecNavíc jsou otevřené pavilony, ve kterých je teploučko a zvířata uvítají každého návštěvníka. Vánoční atmosféra zde začíná být vidět, ale také cítit. V Hospůdce u krokodýla čeká tradiční občerstvení s vůní Vánoc. Moc se na vás těšíme.