Ještě neumí ani chodit, a už dostal své vlastní auto. Léo Vergne, který se závodníkovi a jeho ženě narodil 3. srpna letošního roku, bude mít pod stromečkem designové odrážedlo od DS Design Studio Paris, inspirované tátovým „služebákem“ DS4 E-Tense 225 Performance Line.

Matný antracitově šedý lak kontrastuje s lesklou černí, retro nádech a grafické linie připomínající závodnické pruhy dodávají vozidlu dojem rychlosti a výrazná přední maska obsahuje znáček DS i jméno majitele. Kola jsou k nerozeznání od své větší předlohy, stejně tak sedačka potažená Alcantarou se zlatým a karmínovým prošíváním nebo kožený volant.

Zbývá jen dodat, že rychlost není nijak elektronicky omezena, akcelerace plně odpovídá řidičovým schopnostem a auto nevypouští žádné emise CO2.

Série závodů Formule E neboli ePrix, v nichž soupeří monoposty poháněné výhradně elektřinou, byla založena v roce 2014 a od roku 2015 je její nedílnou součástí i značka DS Automobiles. Jean-Eric Vergne závodí ve francouzském týmu již pátou sezónu v řadě a od svého nástupu do týmu si na konto připasal řadu vítězství a pódiových umístění, včetně vítězství z let 2019 a 2020.

Jako jeden z ambasadorů značky jezdí modelem DS4 E-Tense 225 Performance Line ve specializované individuální úpravě s karbonovými doplňky a jezdcovými monogramy.