Ještě neumí ani chodit, a už dostal své vlastní auto. Léo Vergne, který se závodníkovi a jeho ženě narodil 3. srpna letošního roku, bude mít pod stromečkem designové odrážedlo od DS Design Studio Paris, inspirované tátovým „služebákem“ DS4 E-Tense 225 Performance Line.

Matný antracitově šedý lak kontrastuje s lesklou černí, retro nádech a grafické linie připomínající závodnické pruhy dodávají vozidlu dojem rychlosti a výrazná přední maska obsahuje znáček DS i jméno majitele. Kola jsou k nerozeznání od své větší předlohy, stejně tak sedačka potažená Alcantarou se zlatým a karmínovým prošíváním nebo kožený volant.

Módní návrhář si místo žen vzal do parády auto. Lexus RX "oblékl" do ruda

Zbývá jen dodat, že rychlost není nijak elektronicky omezena, akcelerace plně odpovídá řidičovým schopnostem a auto nevypouští žádné emise CO2.

Série závodů Formule E neboli ePrix, v nichž soupeří monoposty poháněné výhradně elektřinou, byla založena v roce 2014 a od roku 2015 je její nedílnou součástí i značka DS Automobiles. Jean-Eric Vergne závodí ve francouzském týmu již pátou sezónu v řadě a od svého nástupu do týmu si na konto připasal řadu vítězství a pódiových umístění, včetně vítězství z let 2019 a 2020.

Jako jeden z ambasadorů značky jezdí modelem DS4 E-Tense 225 Performance Line ve specializované individuální úpravě s karbonovými doplňky a jezdcovými monogramy.