Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Diskuse: Látku by žáci neměli dohánět doma

Češtinářka: Neuznávám domácí úkoly, rodiče nemají suplovat učitele

Proč máme až posvátný vztah k češtině a podle znalosti pravopisu hodnotíme své okolí? Takovou otázkou většina hodin mateřského jazyka nezačíná. Štěpánka Rajchlová ale právě takto dokáže upoutat pozornost svých žáků. A jde jí to i s dospělými.


Diskutovat mohou pouze přihlášení uživatelé

Přihlásit se

DISKUSE OBSAHUJE 4 PŘÍSPĚVKŮ

Úroveň školství už se projevuje
Honza Sedlák (40663) 23.11.2017 reagovat
Stačí vidět hrubé chyby v příspěvcích,dost často i v tisku a knihách.Komentátoři v Tv většinou také neoplývají dobrou znalostí češtiny.Ovšem pro montovny je to víc než dost.Učitelé by jistě mohli porovnat,jaká je úroveň dětí,které se doma učí a které ne.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Ač člověk se vzděláním technickým, zakládám si na tom,
Petr Harabaska (18865) 23.11.2017 reagovat
že dodržují pravidla českého pravopisu a gramatiky mnohdy lépe než leckterý novinářský pisálek, pro něhož je mateřský jazyk tak říkajíc jeho výrobním prostředkem. Mluvím s učiteli, kteří již učí pár desítek let, a ti mi říkají, že dnes škola se věnuje všemu jinému jen ne výuce žáků. Komu a čemu to má sloužit? Výchově polodebilů, kteří jsou určeni k tomu stát se jen "lidskými zdroji" - zdroji zisku pro ty, kdo se zmocnili všech těch výrobních prostředků ostatních. Láska a pravda přece zvítězily.
Ověřeno
Příspěvek jsme ověřili a neporušuje naše Podmínky používání.
Re: Ač člověk se vzděláním technickým, zakládám si na tom,
M P (19479) 11.12.2017 reagovat
Naprostý souhlas s tím, že škola se věnuje všemu možnému, jen ne učení. Vesnická škola-stále nějaké akce, na které se vybírají od rodičů peníze a to na úkor i češtiny a matematiky. Dříve nepřípustné- ředitel musel zdůvodnit, proč která hodina odpadla !!
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Malá ukázka z díla krhutského kronikáře klauze
Josef Maloň (24545) 23.11.2017 reagovat
Pravicující chudina z paneláků, češští lomiči se v pasech
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT