Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Diskuse: Pokud neodevzdáte autem sraženého jelena, pytlačíte

Pokud neodevzdáte autem sraženého jelena, pytlačíte

Děčín - Hodnota mnohé zvěře je vyšší než stanovilo ministerstvo, shodují se myslivci.


Diskutovat mohou pouze přihlášení uživatelé

Přihlásit se

DISKUSE OBSAHUJE 4 PŘÍSPĚVKŮ

www.pojisteni-havarijni.eu
Nezaregistrový uživatel 10.8.2010 reagovat
raděj si sjednejte havarijní pojištění, než abyste vraceli jeleny..to udělá akotát mentál..
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Další z řady státních buzerací!
Nezaregistrový uživatel 10.8.2010 reagovat
Co takhle dát majitelům zvěře spoluzodpovědnost za způsobené škody na majetku řidiče při střetu se zvěří? Řidiči vběhne pod auto zajíc, on bude v noci shánět nějakého hospodáře, popř. zavolá policii, následně bude čekat do rána, než tam někdo přijede a dá mu formulář A4 o předání zvěře. To jsem zvědav,kdo bude takto postupovat ...
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
"maso po srážce s autem
Nezaregistrový uživatel 10.8.2010 reagovat
bude totiž nepoužitelné pro kuchyň" ... pro kuchyň toho řidiče. Bude použitelné jedině pro kuchyň myslivce.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
autor neví o čem píše
Nezaregistrový uživatel 11.8.2010 reagovat
Nejde o pytláctví. Stačilo by si přečíst příslušný § 304 Trestního zákoníku (http://www.mvcr.cz/soubor/sb011-09-pdf.aspx), který definuje trestný čin pytláctví takto: "(1) Kdo neoprávněně ULOVÍ zvěř nebo ryby v hodnotě nikoli nepatrné nebo ukryje, na sebe nebo jiného převede nebo přechovává neoprávněně ulovenou zvěř nebo ryby v hodnotě nikoli nepatrné, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty. (2) Odnětím svobody na šest měsíců až pět let, peněžitým trestem nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty bude pachatel potrestán, a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 jako člen organizované skupiny, b) získá-li takovým činem pro sebe nebo pro jiného větší prospěch, c) spáchá-li takový čin jak osoba, která má zvlášť uloženou povinnost chránit životní prostředí, d) spáchá-li takový čin zvlášť zavrženíhodným způsobem, hromadně účinným způsobem nebo v době hájení, nebo e) byl-li za takový čin v posledních třech letech odsouzen nebo potrestán." Jak vidno, k trestnosti pytláctví zákon vyžaduje ULOVENÍ zvěře - ne jen samotné lovení. Lovením je jakákoli činnost směřující ke skolení zvěře nebo chycení ryb. Lovením tedy není náhodné a nechtěné (tj. neúmyslné) sražení zvěře přebíhající přes cestu. Neoprávněné lovení může být postiženo jako přestupek podle § 35 odst. 1 písm. f) zákona o přestupcích (č. 200/1990 Sb.). Je potřeba si uvědomit, že zvěř, která je předmětem práva myslivosti, a ryby, jež jsou předmětem rybářského práva, se okamžikem ulovení stávají vlastnictví subjektu oprávněného k výkonu tohoto práva, který je tudíž oprávněn si je přivlastnit (bez ohledu na to, zda byly uloveny osobou oprávněnou či neoprávněnou). Ponechání si zvěře sražené motorovým vozidlem by ale mohlo být posouzeno jako trestný čin zatajení věci dle § 219 Trestního zákoníku, který zní: "(1) Kdo si přisvojí cizí věci nebo jinou majetkovou hodnotu nikoli nepatrné hodnoty, která se dostala do jeho moci nálezem, omylem nebo jinak bez přivolení osoby oprávněné, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti. (2) Odnětím svobody na na šest měsíců až pět let nebo peněžitým trestem bude pachatel potrestán, získá-li činem uvedeným v odstavci 1 pro sebe nebo pro jiného značný prospěch. (3) Odnětím svobody na dvě léta až osm let bude pachatel potrestán, získá-li činem uvedeným v odstavci 1 pro sebe nebo pro jiného prospěch velkého rozsahu."
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT