Deník

Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Diskuse: Spor o benefity

Spor o benefity

Pokud jde o odpor pana ministra financi k různým zaměstnaneckým výhodám, určitě nejde o nic osobního. Nejspíše jenom chce mít pořádek ve výdajích a příjmech a navíc mu rozum nebere, proč by vlastně někdo měl mít výhodu, kterou jiní nemají.


Diskutovat mohou pouze přihlášení uživatelé

Přihlásit se

DISKUSE OBSAHUJE 156 PŘÍSPĚVKŮ

Starostlivý Kalous.
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
že prý . . .“Nejspíše jenom chce mít pořádek ve výdajích a příjmech“. :-)) O tom nikdo nepochybuje, jen jde o to, pořádek pro koho, že. Opravdu je správné, že desítky (stovky) miliard naementálovaných do státního rozpočtu, zachráníme zdaněním stravenek nebo odebráním sociálních dávek vozíčkářům. Mimochodem, vezmou nějakého vozíčkáře do elitní vojenské jednotky nebo alespoň k záchranářům? Určitě ne. Ale duševní mrzáci klidně mohou řídit tento stát jen díky tomu, že se v pravou chvíli prokousali na tu správnou listinu, která se jmenuje volební. Z ní už je jen krok do funkce ministra, který by si mohl dát ke svému jménu ještě další - Miroslav Kalousek Bez uzardění První.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Starostlivý Kalous.
Nezaregistrový uživatel 27.3.2011 reagovat
Neubráním se přesvědčení, že JIM jde jenom o škodolibý pocit PROSADIT SI SVOU. Prostě o obyčejnou ješitnost a zároveň o malé české - já to nemám, PROČ ONI ?
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Rovné podmínky?
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
Vláda vzkazuje, zrušíme benefity pracujícím. Ale dovoluji si upozornit, že poslanecké náhrady jsou benefit, ceny v poslaneckém bufetu v místech v kvalitě pětihvězdičkového hotelu jsou benefit, možnost nebýt rovni před zákonem jsou benefit a také možnost odčerpat cca 300 milionů Kč navíc a veřejně se vysmát společnosti je benefit. Takže souhlasím, bylo by hezké zrušit náhrady a benefity. A také by 21 let po sametu bylo hezké, zavést rovnost před zákonem. Pokud ministr vlády ČR prohlásí toto: "Doufá, že nynější vyšetřování "bude probíhat nestandardně", tedy bez jeho ovlivňování a úniků informací z vyšetřovacích spisů." tak vlasně říká, že je mu známo a je standardem, že se v ČR běžně falšuje vyšetřování. Bylo by tedy dobré odstranit i tuto zaměstnaneckou výhodu, kterou evidentně politici mají. Myslím, že nám, jako jejich zaměstnavatelům to rozhodně dluží.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Rovné podmínky?
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
Navýšený plat zastupitele od průměrného platu občanů, které zastupuje je taky benefit. Toto navýšení taky zrušit. Benefity poslanců jsou nedemokratické !
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Rovné podmínky?
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
Pane Sasine, vidím prostor pro diskusi a souhlasím až na to poslední slovo. Nahradil bych ho slovem nemorální, když dovolíte. Myslím, že je demokratické když v přímé či nepřímé demo dojde k většinové shodě. Jak víte, benefity či výjimky nemám rád. Např. u důchodců budoucích bych podporoval solidární jednotnou sazbu důchodu, která by neničila nemajetné a "nutila" ty schopnější zvolit si formu spoření na stáří. Tady bych zrušil všechny slevy, které tady máme. Taktéž u postižených (míra postižení a tedy nákladová položka asi sjednotit nejde) bych hledal co nejmenší míru výhod při udržení plnohodnotného života. Solidaritu maminek s dětmi bych také viděl v jednotné sazbě, která by netrápila např. samoživitelky. A takto bych postupoval dále. Základ nespravedlnosti spatřuji v tom, že jakékoliv zvýhodnění jedné skupiny poškozuje tu druhou. Pokud jde o Sněmovnu a Senát, tak bych byl také pro likvidaci jakékoliv výjimky. K tomu bych ale přizpůsobil základní plat (Kuberův návrh), přičemž jeho výši teď neřeším. Nemyslím si ale, na rozdíl od vás (vaše dvě statě v z tohoto týdne jsem si pozorně prostudoval) že bychom nalezli kvalitní zastupitele, chcete-li pověřence, kteří by pracovali zadarmo. Možná tu i tam naleznete finančně zabezpečeného člověka, který by zabíjel nudu tímto způsobem. Ale nevylučuji, že by to nešlo. V USA ti nejbohatší se také jakoby věnují projektům jako sponzoři. Jistě je to těší a obdarované také. Zapoměl jsem samozřejmě na obrovskou masu státních zaměstnanců, kteří požívají největší sousto výjimek, takže pryč s nimi. K tomu samozřejmě upravit základní a premiový řád. Budu rád, když vy, nebo další přidají seriozní nepolitické komentáře. Pavel Šimon
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Rovné podmínky?
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
Krásný den. Toto je rozumné a bylo by to velmi prospěšné pro pročištění prostředí v ČR, ale obávám se, že to neprojde právě proto, že je to logické a transparentní. Při tomto systému by se neměly zájmové skupiny za co schopat a tak takto čistý a transparentní návrh asi nebude nikdy prosazen. Bohužel.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Rovné podmínky?
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
To je výsledek politikaření zástupců pane Šímone. Jsou to ty plody aparátčického boje. Dnes je to v sytuaci, že pro mnoho lidí jsou ty benefity součástí jejich na " oko " výplaty. Já chápu, že důlní společnost dávala deputátní uhlí, páč to stejně lidi potřebovali, nemuseli to prohnat trhem, dneska už " tržním " a všichni byli spokojení, na to lidi kejvli, páč stejně to museli kupovat, jiná otázka je do benefitů zahrnovat mobily, služební auta, poznávací dovolené s odpočtem DPH atd. Faktem je, že zrušit ano, dorovnat jim platy za odebrané. To by mělo být asi uděláno. To ale neospravedlňuje tah aparátčíků na příjmové zdroje obyvatel. Pokud takového něco chtějí prosadit, oni první musejí být na ráně a pokud né, tak ať táhnou, páč vrchnosti už mají lidi plný zuby, včetně mě. A proto doporučuji zavést " Rovnou " nebo-li přímou démos kracii. Dobře , že to studujete. Stranické půtky aparátčíků nehledí na blaho obyvatel, to vyskočí na posvátné půdě oranžgután, že má banány " pojďte k nám ". Až se banány sežerou tak vyskočí modroptáci, že mají modré ptáky " pojďte za námi ". No a hádejte kdo za nimi jde ??? :-)))))
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Rovné podmínky?
Nezaregistrový uživatel 26.3.2011 reagovat
Zklamal jste pane Sasine. Takový diskusní potencionál jsem vám předložil a vy si melete to svoje partajničení, které byste nahradil tou svoji pseudopřímodemo. Kdy už konečně kápnete božskou a řeknete, že vám jde vskutku o pořádný převrat. Možno to nazvat anarchdemos. Až budete schopen diskutovat bez té vaší politiky, dejte vědět. Pavel Šimon
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Rovné podmínky?
Nezaregistrový uživatel 26.3.2011 reagovat
Pane Šimone , vždyť nechcete o tom diskutovat, chcete po mě abych vám snášel argumenty s fakty abyste se tím mohl přehrabávat a šťourat do toho čtyřmetrovou tyčí.Všichni co čekají čerstvý ozón ze zatuchlé zastupitelské žumpy čekají na zázrak a to čekání jsme vzdal už dávno. Co znamená ve vašem chápání plnohodnotný život. Zvýhodnění jedné skupiny poškozuje tu druhou znamená co jako, dyk na tom je založena parlamentní demokracie. Jeden hlas převálcuje vše. Když jste mě vyzval a já vás zklamal znamená co jako. Čím jsem vás mohl zklamat, když vy hájíte zastupitele a já říkám, že to je špatně. Kašlu na systém, který generuje bilionáře, co pak dávají milostivě milodary ze špatného svědomí. Kašlu na zastupitele, kteří se nikdy netrefí do toho co je potřeba. Pokud jste tedy něco pečlivě četl, tak asi blbě. === Rovná čili sdílená demokracie nevyžaduje existenci prezidenta, parlamentu, vlády a zastupitelských institucí. Namísto úřadu zvaného dnes Vláda České republiky může postačit odborná Správa České republiky, úřednický kabinet, který nebude podléhat vedení politických stran. Institut prezidenta republiky je naprosto zbytný a groteskní přežitek monarchismu a kultu osobnosti. Parlament po přijetí patřičných změn v Ústavě ČR nahradit pouze Senátem ČR, ovšem nikoli jako politickou institucí, ale v roli kontrolního a poradního orgánu bez rozhodovacích pravomocí. Členství v senátu bude dobrovolné a bezplatné. Pro velmi významné a zásadní události a rozhodnutí může být svolán z iniciativy občanů, případně Senátu ČR nebo Správy ČR také Národní sněm, který danou problematiku projedná, vydá konsenzuální doporučení, ale rovněž nebude mít rozhodovací pravomoc. Prioritou sdílené demokracie je nalezení shody, tedy maximalizované konsenzuální rozhodování. Veškerá nekonsenzuální rozhodnutí ve státě budou prováděna přímým všelidovým hlasováním občanů na lokálních, regionálních i celostátních úrovních, buďto hlasováním přítomných oprávněných voličů zdvihnutím ruky, vhozením platného hlasovacího lístku, zasláním hlasovací sms, případně e-mailu (e-demokracie) a podobně. Významným prvkem sdílené demokracie je neexistence politických funkcí, tedy stabilních pozic zastávaných osobami dosazenými politickými stranami na stanovenou dobu volebního období, jak je praktikováno v zastupitelské demokracii. Jediné dlouhodobě zastávané funkce budou přidělovány úředníkům státní správy na základě jmenování zákonným způsobem. Všechny ostatní pozice, tedy v Senátu ČR, v Národním sněmu a podobně, budou obsazeny shora popsaným způsobem. To se přibližuje mé představě nejvíce. Pokud někdo přesto potřebuje nějaký poručnický orgán, je možné přece o tom diskutovat. Více k zamyšlení na této stránce, tady se tím už taky zabývali. http://www.povstalecka-snemovna.cz/?page_id=133
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Rovné podmínky?
Nezaregistrový uživatel 26.3.2011 reagovat
Vidíte, a už jste zase u vaší politiky. Já jsem přece včera (13,31) psal o výhodách, výjimkách, benefitech apod. Pavel Šimon
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Rovné podmínky?
Nezaregistrový uživatel 26.3.2011 reagovat
No a jsme opět u toho. Tady máme nastrčený systém, kdy pár jedinců s posvěcením svých sekretariátů, diktují celému národu a to je prostě špatně. To co říkám já je, že těch pár jedinců může maximálně vykonávat vůli všech občanů a proto se nemůžeme sejít. K vašemu příspěvku. 1) Myslím, že je demokratické když v přímé či nepřímé demo dojde k většinové shodě. Většinová a hlavně konsensuální shoda ANO. Zbytek věcí je holt potřeba prodiskutovat na národní úrovni. V principu všechny benefity vznikly s cílem někomu lacino vyhovět, když není. Tady se nediskutuje ani v diskusních pořadech na CT2, pořád je to o jednom moderátorovi, který řídí a vyvolává jako ve škole. Žádné autentické neřízené a časově neomezené diskuse, jen nálepky. Základní příjem ano, ale né tak, že to bude bod na volebním programu v koalici. O tom se musí vést veřejná diskuse, né tak, že moderátor řekne čas vypršel a pustí se reklamy. Chápete ? A co je to výjimka ? To je podle mě obejitá pitomost. Hledat v pitomostech smysl je ztráta času. www.zakladnyprijem.sk/home;jsessionid=1FF6EA66EF2FD8B33532ED9ECEC4A858
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Rovné podmínky?
Nezaregistrový uživatel 26.3.2011 reagovat
pane Sasine, jste spolu s vašimi kolegy ve zbrani vytrvalý ve vyvolávání hesel o přímé demokracii, o jejich výhodách a nutnosti změny. Jenom jsme se pořád nedozvěděli, jakým a kým bude provedena změněna ústavy, jak dojde ke střídání stráží, kdo bude vyvolený ptetent a komu bude PŘÁNÍ LIDU předávat. Kdo zaručí kontinuitu a dokonce, kdo zaručí, že přímé demokracie nebude zneužito? Co je jisté, tak lidové petice budou předurčeny k oslavě levicových myšlenek a proudů. A možná o to právě hlavně jde. Je mnoho nejasností a mnoho předpokládaných jevů, které se budou střetávat. S tím je potřeba se vážně zabývat. Laciná hesla a poznámky, že to,či ono by se v přímé demokracii nestalo jsou někdy až primitivně jednoduchá klišé, která s realitou nemají nic společného. Všechny přehmaty a špatné činy dělají lidé, se svými vlastnostmi. Už jenom představa, že kouzelným proutkem se z českého egoisty a vyčůránka stane boží beránek je k pousmání. Takže sugestivní odkazy na různé kauzy jsou jenom výsledkem špatného lidského konání. Zajímavé je, kdo na tomto webu za tyto myšlenky "bojuje". Pane Sasine, upozornol jste mně, že Karel i má právo na svůj názor. VŠICHNI máme právo na svůj názor.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Rovné podmínky?
Nezaregistrový uživatel 26.3.2011 reagovat
Bravo pane Enigmo, souhlasím s vaší poslední větou. Ještě to právo nějak aplikovat, co říkáte. Vám asi stačí, že své názory mohou v praxi aplikovat jenom zástupci. Vy jste evidentně spokojen. Tak jak se chovají naší zástupci v Libyii budou se chovat časem i tady, ale vy jste spokojen, spíte klidně a jste si jistý, že peníze budou.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Rovné podmínky?
Nezaregistrový uživatel 26.3.2011 reagovat
A víte pane Sasine , že i vy máte v té poslední větě pravdu. Vy to bohužel myslíte trtochu pejorativně,. ALE! Víte nikdy jsem nebyl zastáncem zajímavých hospodských keců na téma světová politika. Jednak ti pivaři nevěděli o čem melou a jednak tím zabíjeli čas. Dnes je situace podobná. Vy řešíte problémy WallStreetu, Mordechajů a jste až po vrch zavalen úvahami o utopických anarchopřímodemokratických problémech. Já si ráno pustím radio, zjistím jakou máme ještě vládu, která zaručuje svobodu člověka v těch každodenních praktických situací, jdu si vyrobit čerstvě zkonstruované udělátko, které mi ušetří spoustu práce a jde se na věc. Trocha sportu, kultury, pejskové a vnoučata a snažím se žít svůj život. S tou Libyí jsme se myslím moc nerozcházeli a na tu "přímou" máme každý svůj názor. Kdysi ty poměry vycházely líp, ale budiž. Pane Sasine, já se nestarám jak moc nervozní jste z té "zástupné" a jak se vám spí. Je to váš život.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Rovné podmínky?
Nezaregistrový uživatel 26.3.2011 reagovat
No a vo tom to celé je. Ráno vstanete pane Enigmo, vykouknete z vokna jestli není demonstrace, poslechnete si rádio jestli ještě máme tu vládu co včééra, sepíšete si nové tunelářské kauzy a když není nic horšího, uděláte si dobrou snídani a nic vás netrápí. No a takových je vás víc. No problemo, šak nějak bylo nějak bude. A kdo vidí dál, že už nebude na toho vyrukujete se stranickým řízením záležitostí veřejných, že šak oni najdou ten zázračný šém na toho Golema a bude ráj. Rup a zase je dluh o stamiliardy vyšší. Šak nějak bude, vykouknete zase ráno z vokna jestli není demonstrace, poslechnete si rádio jestli ještě máme tu vládu co včééra. Děláte si posměšky z lidí, kteří se chtějí vyjadřovat přímo k dění, které je ovlivňuje a nabízíte váš přístup alibistického závislého pozorovatele s argumenty, že zastup(y)telování je to nejlepčí co známe a zatím ještě zvládáme toto řízení financovat. He. Ale já vám to přeju pane Enigmo, sněte dál.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Rovné podmínky?
Nezaregistrový uživatel 26.3.2011 reagovat
Poslyšte pane Sasine, já vidím, jak vás trápí moje nepochopení vašeho cíle, tak si dovolím jen jedno. My oba tady od počátku víme, že ty dluhy jsou strašnou ranou pro budoucno. Nevím proč se v této věci snažíte zeměšnit pana Schlimbacha, když i on evidentně není s tímto stavem spokojen viz - šak nějak bylo, nějak bude, jak mu píšete. Mám otázku a nebojte, není těžká. Až přijde ta přímodemo, jak lidi sami sebe oddluží? Pavel Šimon
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Rovné podmínky?
Nezaregistrový uživatel 26.3.2011 reagovat
Pane Šimone, vaše přiznání, že to nechápete a dovolujete si osvěžit faktem, že dluhy jsou strašnou ranou pro budoucno má navodit nějaký konsensus nespokojených ? Pokud se vám zdá že je to rána jen pro budoucnost tak asi nevnímáte realitu. Vaše posměšná otázka, ad " Až přijde ta přímodemo, jak lidi sami sebe oddluží ? " má podložit vaši víru v zastup(y)tele, že už budou moudří a rozpočtově odpovědní ? Příjde vám legrační odejmutí benefitů ze státních zakázek čili ze společného, zrušení přitroublých úřadů a nákupů a nehorázných platů a ucpání mafiánských penězovodů ? Tyhle hnusárny by přece nikdy nemohly vzniknout na veřejnosti za plné palby reflektorů všech očí. Si nedokážete představit zachráněných 200 nebo lépe 300 mld kč. Natož už vůbec né veřejným schválením investice ze zachráněných společných peněz do postavení státního, tedy všech družstevníků vlastnícího, např. potravinového komplexu atd. To raději zahnat všechny do OSVČ aby ve svém bytě kutali deficit státního rozpočtu. To ale není můj příběh ani příběh zastupitelů. To musí vycházet z potřeb obyvatel, kteří se rozhodnou z mnoha variant, čemu svěří moc k uskutečnění. Tady by se hodili vizionářští senátoři. Jedině ze široké diskuse všech obyvatel, lze nalézt opravdové potřeby a jejich umístění v žebříčku " plán ". Nechat se vytunelovat v zastoupení je ale jistě také cesta. Nic lepšího jsme nevymysleli, je to nejméně špatný systém ze špatných, bla bla. :-))
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Rovné podmínky?
Nezaregistrový uživatel 27.3.2011 reagovat
Pane Sasine, na místo chlapské odpovědi jste se vrátil ke kritice toho, co vidíme oba stejně, tedy stávajících dluhů společnosti. Tak buď jste vejtaha, srab, anebo jste se prostě zamotal do svých anarchosnů. Chce to jointa, nebo prcka. Pavel Šimon
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Rovné podmínky?
Nezaregistrový uživatel 27.3.2011 reagovat
Pane Šimone a co , zdraví slouží ? Těmito vašimi " argumenty " chcete oponovat ? Ále jděte . :-))
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Rovné podmínky?
Nezaregistrový uživatel 27.3.2011 reagovat
Pane Sasine, vydržte (v házení perel...)! Zdravím Vás.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Rovné podmínky?
Nezaregistrový uživatel 27.3.2011 reagovat
Podporuji Vaši podporu Sasina i její způsob.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Rovné podmínky?
Nezaregistrový uživatel 27.3.2011 reagovat
Chce to ještě víc perel. Díky :-))
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Rovné podmínky?
Nezaregistrový uživatel 27.3.2011 reagovat
paqne sasine, dostáváte se do ráže. Tak trochu jsem v tom vašem příspěvku za tupého magora, který se ráno nacpe a pak odfukuje. Tu zmínku o vládě jste mohl také pochopit tak, že tento národ budou řídit dále pravicové strany, které zaručují ze své podstaty spousty svobod a naopak podněcují lidi k aktivitě. Tedy, že nikdo nebude OSVČ házet klacky pod nohy, nikdo se nebude zase sápat na cizí majetky. Vadí vám, že pár jedinců, )118) řídí tuto zemi, tento nesmysl už jsem jednou vyvracel a nehodlánm se k tomu vracet. Pane Sasine, jakou rozhodovací pravomoc budou mít ti vaši dobrovolní, neúplatní senátoři? Ti petenti seženou na základě populistických demagogií 100 000 podfpisů. Oni to předají senátu i s pokyny jak to mají ti senátoři zajistit? A znova. Kdo bude mít právo sepisovat petice? Kolik jich bude? Kdy to ty ideální spravedlivé lidi nasere? Dneska remcají, když jednou za deset let mají vyplnit sčítací formuláře. Kdo bude plánovat investice? Od vesnic až po státní. Kdo bude ručit za kontinuitu zahraniční politiky A jaká asi by ta zahraniční politika měla být? Kdo bude a jak bude ručit za průhlednost státních zakázek? Lapidární otázka.Kdo bude rozhodovat a třídit na dobré a špatné. Vězte, že na tyto otázky neumí odpovědět ani pan Cibulka. Pane Sasine, toto téma mně nestojí za to, abych s vámi byl ve sporu. Víte proč? Vy tomu opravdu věříte. Ti ostatní ani náhodou. Pro ně je to jenom prostředek, jak shodit tuto vládu. Na dluhy a zlodějiny máme stejný názor. Petice tomu nezabrání.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Adamita Sasin
Nezaregistrový uživatel 27.3.2011 reagovat
Pane Schlimbachu, "spor" se Sasinem stává se komickým. On nikoliv tomu, jak píšete, nýbrž něčemu věří a ti ostatní roztleskávači z toho mají ve skutečnosti prču. Tedy až teď. Dříve něco pochytili a teď se za to stydí. Pan Sasin je v říši Adamitů, společnosti kde se všichni cítí jako svobodní, bez závazku, povinnosti. Možná touží po legendárním Woodstocku. Chvíli nirvany bohužel nejde prodloužit do nekonečna. Dej mu pánbůh klid v duši. Pavel Šimon
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Adamita Sasin
Nezaregistrový uživatel 27.3.2011 reagovat
Ve skutečnosti mám prču z Vás, pane Šimone. A svoboda je povinností sama o sobě. Rozumím že nechápete. Potřebujete řízení, že ano. A v rámci mantinelů řízením daných jste schopen se "myšlenkově pohybovat". Prostě řečeno omezeně... I Vám slunce v duši přeji. Bab.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Adamita Sasin
Nezaregistrový uživatel 28.3.2011 reagovat
Pane Šimone, nějak se Vám to nepovedlo. :-( Váš opětovný odsudkový přídodatek na adresu pana Sasina přišel předčasně !!! Sypání popela na hlavu a dojemná nabídka na možnou debatu přišla až v 00:02. Je křišťálově čistá. Dle zavedeného scénáře ?
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Rovné podmínky?
Nezaregistrový uživatel 27.3.2011 reagovat
Pane Enigmo, předně aby nedocházelo k dalším mejlkám, napište si někde prosím, že já nechci petice, to je úlitba mocných pro ne-mocné. Chci aby občani byli ti mocní. Žádné běhání s peticemi a skládání k nohám aparátčictva. Chápete ten rozdíl ? Žádná strana ( to dělala jen strana komunistická ) nemůže z principu řídit všechny obyvatele. To je anachronismus, nehájí ani své voliče, páč nemá před kým, jedině před ní samou. Strana se stala vládou a to je špatně. Nechci svobodu od strany a už vůbec né aby mě " svobodného " podněcovala strana k jakékoli aktivitě, zákony, daněmi, mediální masáží, to je špatně. Oni nemají co komu nařizovat oni maximálně mají vykonávat vůli obyvatel celého národa a k tomu vykonávání vůle se musí vytvořit podmínky. To, čeho jsme svědky ve vedení státu, je vrcholně nedemokratické, jsou tam ti, kteří nevyhráli volby a prosazují něco způsobem, který občané nechtějí. K věci. Terminus technicus, senátoři by mohli být mozkovnou a průnikem technologie , filosofie, humanity, ekonomiky, strategie, vize, všech činností ze kterého se život skládá. Na základě jejich připomínkování a doporučení i třeba celonárodních televizních diskusních panelů s možností přímého hlasování online vytvořit konsensuální materiál, který teprve bude nabídnut k projevení vůle a umožnění provedení delegovanou odhlasovanou mocí všech zůčastněných obyvatel i se společnou oponentůrou spolků, sdružení či stran. Ale moc k provedení návrhu vznikne hlasováním obyvatelstva. Úřednícký vládní kabinet jen přesně provede úkol s úredníky v definitívě, tak aby to mělo potřebné náležitosti. Činnost kabinetu by mělo být možné kontrolovat online. Rovná nebo přímá demokracie by mohla být tříúrovňová, místní , zemská, celonárodní, ale to vás nezajímá, vy říkáte , že tuhá centalizovaná vláda ještě ze118 je tou pravou zárukou. Já říkám , že není, od centalizace kterou zavedli v našich zemích jsme se chtěli odtrhnout, ale co se stalo. Centralizace se zdokonalila tak, že už nejsou peníze na řízení takového molochu. Návrhy by měl mít možnost podávat každý občan, páč každý má díl moci. Ovšem že s jeho návrhem se bude úřad zabývat až dosáhne online, přímo, lístky ( petice možno) potřebný počet hlasů. Zahraniční politika opět vychází z konsensu a ústavy obyvatel, rozporné body nebo další návrhy se projednají na základě počtu hlasů, co je na tom divného. Plán investic vznikne z plánu potřeb. Jak vznikne plán potřeb, no přece s diskusí a návrhů obyvatelstva či senátu, spolků atd. Kontinuita zahraniční politiky přece vyvěrá z názorových postojů obyvatel, to je záruka. Za to nemůže ručit úředník ani zastup(y)tel a taky neručí. Jde o systém, stroj pro výkon vůle lidí. Opravdový nástroj demos-kracie. Věřím tomu proto, že to je jediný způsob, který tento národ zachrání, věřte tomu. Systém, který dneska máme je stvořen pro destrukci lidí ve všech směrech a taky se mu to daří, bohužel. A jakým způsobem je možné jej nahradit ? Moc možností není. Buď to prosadí někdo v parlamentu, válkou nebo ekonomickým zhroucením systému jako takového.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Přídopotek
Nezaregistrový uživatel 26.3.2011 reagovat
Ještě chci dodat pane Enigmo, že mně vůbec nezajímá politikaření, mlžení intrik, trumfování argumenty z denního tisku. Hlídat a kontrolovat kdejakého aparátčíka jestli něco nešlohnul nebo něco blbě nepodepsal. Když omylem vidím jak se řeší záležitosti v parlamentu a jak se tam každý naparuje je mi zle. Je to jako v nějakém dinosáriu. Chci být líný na vyšší úrovni a k tomu je potřeba mít systém. Jiné hřiště s pravidly, že ikdyž se nebudu koukat, poběží vše jako na drátkách a ku prospěchu této země. A to tady přece nemáme. Tady se běhá s děravým vědrem na čas. Chápete ?
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Přídopotek
Nezaregistrový uživatel 27.3.2011 reagovat
pane Sasine, určitě vás nepřekvapím, když vám sdělím, že těch věcí, které nás oba sejří je dost. Na některé věci máme přece identický názor. Jenom se k té materii stavíme každý trochu jinak. Z vašich argumentů, které, jak už jsem psal je cítit, že o věci uvažujete, ale je prezentována trochu povrchně, přímo od stolu. To opravdu nemyslím ve zlém. I já jsem se toho dopustil. Ono je z našich výměn názorů cítit jakýsi přibližovací posun. Je rozdíl, ve vašem přístupu, ze kterého je patrno, že Vám úpřímně záleží na tom cíli, tedy skutečné přeměně společnosti s odstraněním "aparátčiků" na rozdíl od buranského vyřvávání, pána, který si toto téma ukradl a kterému toto téma slouží jako sukovica. Pak jsou tady ti odbojáři a aktivistka. Jsem přesvědčen, že těmto lidem jde pouze o svržení vlády. To je pro ně konečná. Oni vědí, že přechod na přímou demokracii by byl velmi, velmi dlouhý proces a je otázka, jestli naše země je ta pravá, kde lze tyto principy prosadit. Téma přímé demokracie je tudíž pouze zneužito. S těmito aktéry jste stál v jednom šiku. Byl jste povzbuzován jako kohout v aréně atd. Odtud stopa mého sarkazmu k vašim příspěvkům. Opravdu oceňuji vaši argumentační snahu a konečně, jak se zdá, jsme schopni se tomuto tématu zcela vážně věnovat. Jenom bych nechtěl devalvovat toto téma v plytkých "diskuzích" a primitivních reakcích" některých válečníků, kerým je téma ukradené. V květnu se ozvu a asi se s mými přáteli do toho ponoříme. Do té doby si dejme pauzu. Nechme to uležet a domyslet. Váš Rudolf Schlimbach
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Přídopotek
Nezaregistrový uživatel 27.3.2011 reagovat
Sekale, Vaše snaha jezinkovsky dostat tentokrát Sasina do svých spárů a pak ho poplivat a vyvyšovat se na něj, je Vaše celoživotní metoda a zase bude fiaskem. Jako Vaše chvástavé bláboly viz. např.: "Enigma, (85.71.138.*), 22.3.2011 19:41". Pan Sasin je přemýšlivý udatný svobodný člověk.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Přídopotek
Nezaregistrový uživatel 27.3.2011 reagovat
Děkuji ffšem za komplimenty na stotísíckrát. :-))
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Přídopotek
Nezaregistrový uživatel 28.3.2011 reagovat
Žádnej kompliment nepřidám, pane Sasine, nebojte. :-) Jen konstatování. Ste nutnej. Narozdíl od nudnejch. Zdravím. Bab. :-)
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Přídopotek
Nezaregistrový uživatel 28.3.2011 reagovat
S tím Serkalem jste to docela vystihl. Ta vaše patologická nenávist, s kterou tady operuje i vaše posluhovačka bab na vašem i protestu a kterou jsem kdysi uvedl jako vaši chráněnku, což jste tehdy vehementně popíral, je zcela evidentní. Tento příspěvek v tomto čase a v té mamlasovské razanci jenom potvrzuje další z mých postřehů, jak to tady na tomto prohnilém webu funguje. Vy slídíte a zjišťujete a zasahujete do diskuze dvou účastníků. Chcete svojí reakcí říct, že pan Sasin je nesvéprávný? Že neví s kým se baví? Chcete ho cenzorovat? Snažíte se mně dostat do role padoucha? To je ale vaše parketa, vy sketo. Nezapomínejte na to. Vy jste ten chameleon. Vy tady předvádíte salta mortale. Vy už jste dávno mimo roli. Pokud jste si nevšiml, tak s panem Sasinem jsme vedli skutečnou diskuzi, která měla svůj vývoj. Musím podotknout, že tento druh diskuzí je tady v poslední době vzácný. Vaši roli Bachaře jste potvrdil i sprdunkem Eddana s tou shnilou holí. Uvědomte si, že na rozdíl od vás, kterému vůbec nejde o diskuzi, ale o likvidaci nepohodlných, kteří mají kritické poznámky na Guru Hoffmana se tady najde poslední zbytek těch, kteří nevedou nesmiřitelné pomstychtivé války. A to je pan Sasin. Vy, kdyby jste se posral, nejste schopen sasinovským způsobem argumentovat. Vám je nějaká "přímá" u zadele. Vždyť vy s vaším buranským naturelem chápete jenom tu destruktivní část. Na víc nemáte. Vivat Enigma!
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Přídopotek
Nezaregistrový uživatel 28.3.2011 reagovat
Teoreticky by bylo možné uvažovat o tom, že Sekalovi se konečně rozbřesklo v kebuli a hodlá jalové agitace nahradit kvalifikovanými debatami. Hned ale říkám, že je to skutečně pustá teorie a pravdu máte Vy Karlei. Sekalovi došlo jen to, že jeho podporovatelé mají mentální limit blízko podlahy, zatímco Sasin k vyjádření myšlenky nemusí tahat z rukávů falešné karty s pravicovými nebo levicovými bubáky. Bez nich se ale Sekal neobejde a proto se snaží vlísat, získat důvěru, ukolébat a pak nenápadně nabídnoutt cinknutý list. I když, na rozdíl od Šimona, který padělky vytváří dětskými pastelkami, používá barevnou kopírku, na intelektuální výbavu Sasina to stačit nebude. Aspoň doufám.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Přídopotek
Nezaregistrový uživatel 28.3.2011 reagovat
No Name, IP 85 70 185, opět perlí svýni osobními úvahami o tom, že kdyby byly v řiti ryby....Téma, do kterého jsem byl vtažen a o kterém tady vyřvávají Dařbujánové hesla ve stylu "proletáři všech zemí spojme se a svrhněme tu vrchnost", které vedeme se Sasinem je přímá demokracie. V souladu se svým pokřiveným charakterem nejste schopen pochopit technikálie, o kterých je vedena diskuze a tak rozjíždíte úvahy o podrazu. To je přesně to téma, kterému místní svoloč přesně rozumí. Chci vám připomenout, že jste to byl zrovna vy, který se kdysi vysmíval tomu, že se bavíme spolu jenom my dva se Sasinem To byl ještě Šáša a byl tady za otloukánka. No, dnes se list nějak otočil a změna postojů, nejen pana Sasina je zřejmá. Sasin je potřebný. Ale pozor! Pan Sasin uvádí konkretní důvody, které mu vadí. V tom nejsme zajedno, ale to je pro výměnu názorů na jiná témata lhostejné. S tím nic hošánci nenaděláte. A vemte na vědomí, že většina pretoriánů už dávno rezignovala na argumentační diskuzi. Napíší svoji verzi, pochválí Hoffmana, a jakýkoliv nesouhlas a protiargument je brán jako urážka majestátu a tvrdě převeden do osobní roviny. I nad tím by se měl admin zamyslet. Tady se nediskutuje, tady se válčí a uráží těmi nejprimitivnějšími prostředky.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Přídopotek
Nezaregistrový uživatel 28.3.2011 reagovat
Pane Enigmo s Vaší poslední větou souhlasím ,ale každý si to myslí o tom druhém.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Přídopotek
Nezaregistrový uživatel 29.3.2011 reagovat
S tím já nesouhlasím! Rozhodně neválčím, nepletu si diskusi s existenciální otázkou. Rád reaguji, jen tak pro pobavení, na argumenty, argumentů je nicméně pár, urážek vodopád. Když čtu Enigmův Přípodotek z 20:04 sebelíp, tak jsem tam jediný argument (k čemukoli) nenašel. A to je to, co mě baví. Když pandrhola dokazuje, že je pandrholou. Možná mu ale křivdím, a nerozumíme si v pojmosloví. Třeba si argumenty plete s urážkami.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Rovné podmínky?
Nezaregistrový uživatel 27.3.2011 reagovat
Nic nemám proti drobným výhodám jako jsou stravenky a různé další benefity. Ale, je zde to ale ! Tyto výhody u společností, ve firmách, je třeba kompenzovat pracovním nasazením a jejich dobrou fin. kondicí, která tyto výhody svým zaměstnancům přidělí (Škodovka,ČEZ a jiné). Je nelogické i nesprávné, takové zvýhodnění ve státem řízeným společnostech, kdy tyto neprosperují a vykazují ztrátu, což je u nás celkem pravidlem. Ale odbory, prosazují vždy plošné výhody bez vyjímek, což dnes vzhledem k fin.kondici a rozkradenému státu není reálné. Tento postup prosazuji i ve své firmě, kdy při dobrém hospodaření firmy, dám zaměstnancům veškeré výhody, včetně služ.vozidel k soukr.učelům. V opačném případě, okamžitě kdy společnost stagnuje, tak postupně a radikálně tyto výhody ruším. A funguje to . Tom
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Rovné podmínky?
Nezaregistrový uživatel 27.3.2011 reagovat
Nic nemám proti drobným výhodám jako jsou stravenky a různé další benefity. Ale, je zde to ale ! Tyto výhody u společností, ve firmách, je třeba kompenzovat pracovním nasazením a jejich dobrou fin. kondicí, která tyto výhody svým zaměstnancům přidělí (Škodovka,ČEZ a jiné). Je nelogické i nesprávné, takové zvýhodnění ve státem řízeným společnostech, kdy tyto neprosperují a vykazují ztrátu, což je u nás celkem pravidlem. Ale odbory, prosazují vždy plošné výhody bez vyjímek, což dnes vzhledem k fin.kondici a rozkradenému státu není reálné. Tento postup prosazuji i ve své firmě, kdy při dobrém hospodaření firmy, dám zaměstnancům veškeré výhody, včetně služ.vozidel k soukr.učelům. V opačném případě, okamžitě kdy společnost stagnuje, tak postupně a radikálně tyto výhody ruším. A funguje to . Tom
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Z revolucionáře komunista!
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
Je to smutný pohled na p. Hofmanna, který z revolucionáře v roce 89 a bojovníkovi proti totalitě se stal hlásnou troubou komunistické ideologie. Ať platí bohatí, ať to zaplatí banky (určitě myslí ty z volstrítu), ža vše můžou boháči, ani muže ze závodu, ani halíř ze mzdy. To vše už tu bylo, jsou to komunistická hesla - ach jo.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Z revolucionáře komunista!
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
Už jsem alergický na to strašení komunisty-to jestli se dostane k moci ultralevice mají v rukou současní vládní pokud jdou proti normálnímu občanu tak se nedivte že preference stoupají i KSČM,jinak o těch benefitech to napsal přesně pan Rudolf-poslanci jich mají mnoho a neškrtnou si žádný
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Z revolucionáře komunista!
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
Jasně, komanči se nevrátí, banky budou normálně fungovat, znárodňovat se nebude, socky budou vrčet a nadávat na bohaté, ale žádný převrat nebude. Jenom mi je smutno z přerodu I. Hofmanna z revolucionáře v ideologa komančů.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Z revolucionáře komunista!
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
A není to tím že pan Hoffman pouze plní roli vždy opozičního novináře a nutí nás přemýšlet a né jen papouškovat omleté fráze
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Z revolucionáře komunista!
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
čili rozumím li Vám dobře, každý kdo chce spravedlnost , stejnou pro každého občana tohoto státu . A každý kdo upozorňuje na to , že dnešní vládnoucí garnitura ( která je balkánského typu) se nechová podle představ většiny obyvatel, kteří si jí ještě paradoxně platí ze svého . Je ideolog komančů? Zeptám se vás otázkou co by jste udělal z zklízečkou kterou by jste si platil za úklid a ona by vám nařizovala že musíte dávat víc peněz za úklid ale přitom by potají prodávala vaše vybavení domu?
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Z revolucionáře komunista!
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
Bacha na to!! Hrozí, že když nechcete Kalouska, může se stát že dostanete Jakeše a Bilaka. Rusi nechtěli cara, dostali Lenina, Stalina a hladomor. V Íránu nechtěli nechutně bohatého šaha Reza pahlavího, dostali imámy, bídu, středověk, popravy a kamenování ve 20. století.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Strašidlo ze Spessartu...
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
Vy ale máte starosti, pane 93 185 5. Nezabýváte se náhodou sám výrobou strašáků do zelí? Anebo vyvoláváním duchů, strašidel za Spessartu? Nějaké bychom na podzim potřebovali - na plašení špačků. :-(
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Z revolucionáře komunista!
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
Na vtipnou otázku, primitivní agitka.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Z revolucionáře komunista!
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
Pane Zahradníku, používáte klasické neférové klišé operující se závistí. Jak víte, že pan Hoffman závidí a komu? Jak víte, že pan Hoffman je tak chudý, že mu nic jiného nezbývá, že není naopak tak bohatý, abyste mu mohl závidět Vy? Není to tak, že právě Vy mu závidíte schopnost formulovat, kterou vy nemáte a nemůžete tak elegantně chválit zlodějnu jak on ji umí odhalovat?
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Z revolucionáře komunista!
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
Pane Mastikulko, to „umění“ neumět číst, sprostota a následný soud, to je takový základní předpoklad kritiků IH. Něco jak zápis. Pak už o sobě vědí.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Z revolucionáře komunista!
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
Článek IH si spousta lidí vyloží následovně: šetřit se asi musí, ale určitě ne u mně, jak mi to i IH potvrdil, protože nejdřív se musí skoncovat s politiky, korupcí, nepravostí nahoře, vyvlastněte boháče (to v tom článku je), hrábněte do kapse bank a korporací, atd. atd. Nás neobtěžujte se šetřením, nešahejte nám na nezdaněné režijní jízdenky a stravenky, a nějak si to tam nahoře vyřiďte. A to je typicky komoušský postoj.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Z revolucionáře komunista!
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
Vyložil jste si to sám. Proč ne, je to Váš názor.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Z revolucionáře komunista!
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
Já bych to ,pane, obrátil. Smutný pohled je na ty lidi, kteří jsou svobodným tiskem i jinak denně informováni o nepravostech současného režimu a toto všechno jsou stále schopni obhajovat. Jaroslav.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Z revolucionáře komunista!
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
A další pohled. Na pana Hoffmana i na Vás. Pan Hoffman tepal i veřejně (když mohl) před 1989 neřád(y). Vy asi taky. Pan Hoffman se nezměnil, neřád(y) tepe dál. Vy žádné (ne)řády nevidíte. Připusťme, že změna nenastala u žádného z vás dvou. Pak ovšem Vašim slovům nerozumím jinak, než že obezličkově sdělejete spokojenost se současným stavem. Hm... To stačilo napsat jednodušeji, ne ? Bab.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Z revolucionáře komunista!
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
Počet + 34! Bude se ubírat?
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Komunistické manýry F. Z.
Nezaregistrový uživatel 26.3.2011 reagovat
Příliš si to zjednodušujete, pane Zahradníku. Vy se chováte jako komunista a nespravedlivě osočujete novináře I.H. z propagace komunismu. Ti si přece brali na mušku takové, co jim nešli pod nos... O panu Ivanu Hoffmanovi je známo jak se choval v tom kterém revolučním roce (před ním, i po něm), a také, co kritizuje dnes, kdežto o Vás nevíme zhola nic. V tom je ten problém. Mirka.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Z revolucionáře komunista!
Nezaregistrový uživatel 26.3.2011 reagovat
pane Zahradníku, jistě jste už pochopil, že největším, až smrtelným hříchem je nesouhlas s panem I. Hoffmanem. Předsřtavila se vám téměř celá plejáda pretoriánů pana novináře. V diskuzi Vám možná bude dovoleno sem tam něco obecného utrousit,ale zákon tabu se má ctít. Na druhé straně nejste povinen na tuto klaku reagovat. Jsou tady i specialisté na odvádění pozornosti formou provokací. Jejich úmysl je pouze dostat Vás do hloupých diskuzí. (IP 85 70 185 )
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Z revolucionáře komunista!
Nezaregistrový uživatel 26.3.2011 reagovat
Již delší dobu to tu spíše vypadá že tím největším a smrtelným hříchem tady je s panem Hoffmanem souhlasit. Přinejmenším pro klaku bojovníků za klid pro tvůrčí práci při budování místní poněkud nestandartní verze kapitalismu.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Z revolucionáře komunista!
Nezaregistrový uživatel 27.3.2011 reagovat
Vy jste "pretorián" koho? Pana Šimona a spol? Anebo vrchního státního hlídače klíčů? Nálepkovači E... Trapné. :-))
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Rozhodně ponechat
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
Průměrný občan řadí stravenky, tedy kupóny na nákup libovolného občerstvení, do téže kategorie jako stravenky, lístečky na konkrétní oběd v závodní nebo školní jídelně. Z tohoto hlediska přinesly významný pocit svobodné volby.Pro konkrétněji uvažujícího jedince je hmatatelnost výhody součástí hry. Stravenky považuje za přitažlivější benefit než například příspěvek na penzijní připojištění. Spotřebitel si je vědom, že papírové bločky kromě státního příspěvku, jehož jsou nositelem, předpokládají náklady na jejich přerozdělování.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Rozhodně ponechat
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
Mám dojem, že tato koaliční vláda si vzala za úkol čím dál víc naštvat a rozeštvat občany. A vůbec jí nevadí, že si tím podřezává větev, na které sedí. Nikdy jsem nikomu nezáviděla drobné výhody - dělníkům a zaměstnancům fabrik příspěvky na obědy, železničářům režijní jízdenky na vlak, horníkům deputátní uhlí a pod. Jejich zaměstnavatelé jim tím jen prokazují jakousi úctu za věrnost firmě. Podle mne má každé zaměstnání nějaké skryté výhody, i když ne tak očividné. Kalousek se ohání jakousi rovností všech a neoprávněnými výhodami některých občanů, a přitom bojuje jako lev za výhody pro ty bohaté a privilegované. Pro ty "posvátné krávy," pro sebe a pro své kamarády v byznysu a politice... Tam mu "nerovnost" jaksi nevadí. Stydím se za tuto vládu, a za její propagaci sobectví a závisti, kterou šíří mezi lidmi. Zrušením benefitů a výhod ušetří tak nanejvýš "tři brabence," ale na "korupční slony" nemá, těch má tak leda plná ústa... Chová se jako slon v porcelánu.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Rozhodně ponechat
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
Dokažte, že nemám pravdu, zastánce "slonů v porcelánu..." Jakási snaha je patrná, ale skutek? Utek... :-(
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Rozhodně ponechat
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
- 25. To je dost na tak nevinnou poznámku, ne?
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Rozhodně ponechat
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
Pozor, pozor! Dosavadní nezdanění příspěvku, který poskytuje zaměstnavatel zaměstnanci na část hodnoty stravenky (zbytek si platí zaměstnanec se svých zdaněných peněz) není státní příspěvek. --- Uvidíme, jak se s tím srovnají zdejší „pravičáci“, protože zvyšování zátěže zaměstnavatelům je typický levičácký manýr.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Rozhodně ponechat
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
Pane Zdeňku, Vy, Mirka i Rudolf máte hodně pravdy. Na stravenky u soukromých firem skutečně stát přímo nepřispívá, zaměstnavatel si část svého příspěvku odepisuje z daní. Horší to je u státní správy, pokud snad tuhle praxi někde provozují. Takže jako hlavní motivace mně nakonec opravdu vychází závist Kalouska, že lidi a firmy ze systému něco mají. Je pozoruhodné, jak i boháč a mocný muž dokáže závidět, takže to není výsada chudých jak se často pokoušejí ideologové bohatství předstírat. Typické pak je, jak zmínil Rudolf, že "stravenky" poslanců a senátorů mezi neodůvodněné benefity tak nějak nepatří.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Rozhodně ponechat
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
No, že by zrovna pan Kalousek záviděl stravenky, to se mi nezdá. On se snaží získat do státního co nejvíce peněz a protože už nikde nic není, tak bere tak nějak všem. Bere po relativně malých částkách a spoléhá na to, že řadě lidí zvýšení nákladů o pár stokorun nebude stát za to, aby začaly masové protesty. A ti, kterým i pár stovek výrazně sníží rozpočet, tak Ti se obvykle nemohou bránit. Mám na mysli postižené spoluobčany. Vláda to má dobře spočítáno, to je vidět i v této diskuzi. Spousta lidí věří tomu, že teď je hlavně potřeba šetřit. To je ale velký omyl, je to totiž jen půlka pravdy. Šetřit je TŘEBA a zároveň je NUTNÉ ucpat díry, kterými peníze unikají. Pokud neuděláme oboje najednou, naše ekonomická loďka se potopí.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Rozhodně ponechat
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
Rozumím vám správně, že ZÁROVEŇ se musí šetřit i ucpávat díly - to znamená, ten z nás kdo má možnost ucpávat díry (policajti, šéfové ve státních úřadech, atd.), bude na tom pracovat, a zárověň všichni budeme muset šetřit (na stravenkách, na sociálních dávkách, atd.)? Nešlo by to tak, že NEJDŘÍV se ucpou díry, a až se to perfektně podaří, můžeme začít diskutovat o šetření obyčejných lidí, kteří si mají rádi svůj koníček dostihů s plnýmmi nákupními vozíky po supermarketech?
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Rozhodně ponechat
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
No, kdyby šlo rychle a hlavně důkladně zacpat všechny díry a tunely, kterými se ztrácejí peníze, tak se ani šetřit nemusí a máme se jak ve Švajcu. Ale to je, obávám se, utopie:-D
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Rozhodně ponechat
Nezaregistrový uživatel 26.3.2011 reagovat
93 185 5. Jsme společností NÁROKŮ. Kdo jednou dávku dostal, nepustí ji, i kdyby měl jít na náměstí. Odvykací kůra je těžká. Tady se ukazuje, jak ďábelsky jednoduchý politický boj svádí ta levice. Poprvé dostanou body (hlasy) když z cizího rozdávají a podruhé, když jim ti zlí ty bonusy chtějí vzít. To je efekt dvojího účinku. Jsme rozděleni na ONI (plátci a ti, co všechno musí) MY, (příjemci a sympatizanti, kteří všecno chtějí a mají na to právo)
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Rozhodně ponechat
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
Ucpávat jistě, ale zkuste stravenky jinak. Co je špatného na tom, že soukromá firma přispěje zaměstnanci na nákup potravin nebo obědy v hospodě a pak si něco odepíše z daní? Když se zruší stravenky, tak lidi, kteří si tím vylepšují jídelní stůl, budou logicky vážit, jestli si koupí to, co doteď mohli s příspěvkem, nebo to oželí. Stát přijde o dph a hospody o kšeft. Kantýna v Poslanecké sněmovně ale nezdraží. Co to přinese státu? Akorát naštvané lidi.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Rozhodně ponechat
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
na stravenkách není špatného vůbec nic. A naštvaní lidé už jsou. Nebo alespoň ti, s kterými jsem v kontaktu. JInak pokud se týká utrácení za jídlo, tam to není vždy jen otázka peněz. I s nadupanou peněženkou můžete na jídlo kašlat. Do obchodu, kam chodím, pravidelně přijíždí rodina autem za 600 tisíc a kupuje si plato nejlevnějších jogurtů v akci. A pochybuju, že by na dražší neměli.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Rozhodně ponechat
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
Na stravenkách je výhoda ta, že kdyby náhodou nedostali zaměstnanci výplatu, pořád dostávají alespoň nějaký úrok ze svého snažení.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
absurdní deformace nároků
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
právní nárok na benefity nemůže být.Zaměstnavatel je nepotřebuje.Státní zaměstnanec má mít výhodu v tom,že je tzv.pod penzí a plat mu roste pravidelně.Pokud má být benefit kompenzací bídné mzdy je to špatné z obou stran.Rozumně uvažující zaměstnavatel poskytne ,podle druhu podnikání,určité výhody svým zaměstnancům.Ale v systému obousměrném,např. nižší mzda ,ale slevněné nákupy v podnikové prodejně atp.Odsuzuji dvojný souběh výhod a nevýhod.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Starej se o podstatné věci.
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
Za první republiky měli "ajsnpoňáci" a jejich rodiny režijní lístky,nízké nájemné v ajsnpoňáckých bytech a dokonce deputátní uhlí.Nebo státní zaměstnanci měli bloky na slevy na vlak.Kde kdo měl všelijaké deputáty.Přitom první republika byl kapitalistický prosperující stát.Nevím, kdo komu záviděl,ale na příklad zaměstnanci drah byli hrdi na svůj podnik a ten neměl nouzi o kvalitní zaměstnance.Nevím proč pan Kalousek svými vystoupeními se snaží vyvolat závist a nenávist mezi lidmi.Že by si vzpomněl na známou imperialistickou zásadu : rozděl a panuj.Můj sen-Kalousku ven!
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Čí jsou stravenky...
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
Prý "...obyčejný zaměstnanec (se) vzdá svých stravenek..." Odkdy jsou stravenky majetkem zaměstnanců? Víc přesnosti, pane Hoffmane, té by vám neuškodilo. Jenže když ono se to s nepřesnými formulaci tak krásně fiksluje, nasírá, a staví do role chránce ubližovaných, viďte...
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Čí jsou stravenky...
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
to je myšleno tak, že proti zrušení stravenek nebude protestovat. Maximálně si chvilku zanadává v hospodě nebo na pavlači mezi řečí a to je vše. No a to má v praxi stejnou váhu, jako by se stravenek rád a dobrovolně vzdal pro blaho naší země. Na blbou náladu občanů jsou politici zvyklí a je jim už velmi pravděpodobně lhostejná.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Čí jsou stravenky...
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
Pane Robles, proti stravenkám nikdo nic nemá, to je novinářská mlha. Vládě (Kalouskovi) jde o to aby byly všechny!! příjmy zdaněny. Pokud to dotahnou do konce i u politiků zaslouží potlesk, jinak se nedivím, že se to lidem nelíbí. Náprstek Viktor
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Čí jsou stravenky...
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
Pane Eddane, už i Vy jste si našel hůl na IH! Ale shnilou!!! Úplnou přesnost(když už) pane Eddane. Stravenky jsou majetkem zaměstnance a to od chvíle, co je obdrží od zaměstnavatele. Nechcete se IH omluvit?
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Čí jsou stravenky...
Nezaregistrový uživatel 26.3.2011 reagovat
jediným platidlem jsou peníze. Zatím. Známe daň sz příjmu a jiné daně. Daň z benefitů je neznámý pojem. Celoroční režijka modroarmějce je 500 Kč a dělník u pásu musí dát 20 000 Kč. Oba se svezou. Jenže ten dělník u pásu sponzoruje toho modroarmějce. ČD ty režiky kompenzují a promítne se to v ceně "obyčejného jízdného". Rovnost a bratrství!! Jako námět k dalším stávkám je to každopádně dobrý. Jak by to řešila přímá demokracie?
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Čí jsou stravenky...
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
Stravenky jsou majetkem zaměstnanců od chvíle, kdy je obdrží od zaměstnavatele. Však si je musí předem ihned hotově zaplatit a to na celé čtvrtletí dopředu!
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Proboha ne!!
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
Pan Hoffman píše, že pokud politici nezkrotí korupci, nevyvlastní zloděje a podvodníky, občan solidární nebude. Politici? O tom koho pověsit, koho do gulagokoncenráku zavřít, komu majetek zabavit, manželku a dcery násilnit se má rozhodovat ve stranických sekretariátech? Nebo to nechají na fanatickém davu spolustraníků a kandelábrech? To už tu bylo. Lenin, Stalin, Hitler a u nás Gottwald to zavedli. Zloděj a pdovodník se našel snadno. Podle společenské třídy (množství majetku) či rasy (neárijských předků). Dodnes z toho má lidstvo trauma. Na soudy je třeba apelovat. Na zloděje a korupčníky statečně poukázat. Nejen noviny tu sílu i možnost mají. Ten dal, ten vzal, ten ukradl. Tolik a tolik a kde. Jmenovat a podepsat se! Jinak tu zlodějna a korupce pokvete dál, stejně jako nezdaněné benefity. Žvanit o korupčním a tunelářském systému umíme všichni. Ale něco udělat ne. Náprstek Viktor
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Proboha ne!!
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
Řekněte konkrétně, co by měl dělat Hoffman, co Náprstek, co Vondra, co Sobotka, co Kalousek. Děkuji
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Proboha ne!!
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
Pane (paní) Mastikulko, co dělat? Vždyť to píšu. Úplatky nedávat, nebrat a pokud se s tím setkám zveřejnit. Ale ne stylem voni berou. Pan X úplatek nabídl, paní Y úplatek vzala a celou věc i s důkazy jsem předal policii, soudu a pak novinářům. PS. Kolik korun vzal Drobil a kdo mu je dal? To je klasická mediální bublina. Ty prokázané případy vidíme občas v Tv. Odvádějí je v klepetech. Ty vymyšlené se prokazují těžko (i Rakouským, Švédským či Britským policistům - Viz. Gripen či Pandur). Náprstek Viktor
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Proboha ne!!
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
Vyšel jsem z Vaší výzvy VŠICHNI musíme něco udělat. Teď tomu nerozumím, protože nevím kdo a jak korumpuje Vás, Hoffmana nebo mě. Když korumpováni nejsme, tak teda VŠICHNI nemůžeme NĚCO dělat. Leda teda jen Někdo a jiní NIC. Tomu ma u nás říkáme hraběcí rady.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Proboha ne!!
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
A těma jsme zásobeni. Dodáváme u nás.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Dalo by se to nazvat
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
"Boj o benefitni dan". Benefisti vsech zemi spojme se, benefity budou nase. Mi nase benefity nedame, benefitni naturalie, zaklad socialniho statu. Odmitame zavistivce, kteri nepobiraji benefity a falesne argumentuji ze nam benefistum priplaceji na benefitni dan. Mi jsme si benefity vybojovali, benefity jsou nase.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Čekám,
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
že mi někdo vysvětlí, proč si babička s malou penzí (nejen) v domově důchodců musí stravu (i s DPH) hradit ze svého a mašinfíra v pendolínu, ředitel Sazky, šéf NKÚ či strojvedoucí metra (s třiceti tisícovým platem) na ně má (i z jejích daní) dostávat nezdaněný bonus. OSVČ platí daně jako každý jiný a nedostanou také nic, stejně jako mnoho dalších. Náprstek Viktor
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Čekám,
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
No to je pane Náprstku proto, že to takto zastupitelský systém svými straníky zavedl. V přímé - sdílené demokracii by toto občané neudělali !!!
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Čekám,
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
Dobrý den a já zase čekám kdy mi někdo rozumně vysvětlí proč poslanec co bere 50 tisíc má dopravu zadara a já co beru 15 tisíc si ji musím platit :-))
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Čekám,
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
Pane Karle, souhlas, jen mám dojem, že tu dopravu už (mimo služebních cest) nemají, jist si však nejsem. Náprstek Viktor
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Čekám,
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
No tak teď také nevim ale moc se jim to rušit nechtělo :-))
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Čekám,
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
Zadara cestují jen senátoři. :-) Hledala jsem, neb jste mne navedli, pánové. A ještě benefity byť rok staré. Tady : http://osz.cmkos.cz/CZ/Z_tisku/Bulletin/03_2010/6.html
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Čekám,
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
Jinak k těm důchodcům záleží jak se k nim chová jejich bývalý zaměstnavatel u nás např.mají bývalí zaměstnanci důchodci obědy za cenu zaměstnaneckého
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Čekám,
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
Docela by se s Vámi dalo souhlasit kdyby tu nebyla opět ta zapeklitá drobnost. Jako Kalousek hovoříte jen o tom co se vám hodí. Zmiňujete bonusy mašinfírů (jejich pracovní nasazení je mimochodem násobně vyšší než poslanců) a nezmíníte dotovanou parlamentní restauraci včetně tvrdého alkoholu a jiné nezdaněné bonusy pánů poslanců. Je to jen náhoda??
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Ještě sympatizantům ProMoPro
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
Eurožvanírna europodělanců je lidem na pendrek. Pokud za to někdo vysází takový balík a navíc mnohem vyšší než jiné státy, musí se někdo ptát, JAKOU vyšší přidanou hodnotu jsme dostali, že nám stálo za to zaplatit více než třeba rakušané. Co je to za fluidum, které omámilo státní kasu aby udělala stojku ze společného pro blaho podnikavců s éterem. Nebylo by férovější pane Náprstku, kdyby se ti euro turisti, co se scházejí na europlkacích zájezdech složili na autobus s aparatůůrou, páč jaksi z jejich plkání kačka nekyne. Kdyby bylo na mě, strčím jim do ruky moravskou mrkev a můžou na sebe klidně křičet. Co je mně po tom. Tyto euro-benefity nemají hodnotu ani poznávacího zájezdu ROH. :-))
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Japonci jdou na to jinak
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
Zcela zničený zemětřesením stopadesátimetrový úsek silnice u města Naka v postižené prefektuře Ibaraki se japonským cestářům podařilo znovu postavit během šesti dnů! Není to otázka do do vlády pro pana Kalouska, Bártu, Hegera..., jak získat do rozpočtu peníze? A jestli je skutečně nutné se hojit na stravenkách, tělesně postižených, zubních plombách, zvyšováním DPH atd?
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Japonci jdou na to jinak
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
Pane Aleši máte pravdu.Nyní už čekám kdy zakážou lidem v potravinářství například kuchařům ochutnávat jídlo,protože je to také benefit.Nevím,ale proč se nepoužívá české slovo dávka,dávky. To se snad do každé hotelové nebo restaurační kuchyně zavedou kontrolory,aby kuchaři neujídali benefity? Toto opatření přinese minimum peněz do státního rozpočtu,ale spolehlivě rozhádá lidi,zda je to záměr nevím. Zdravím Vás. P.N.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Japonci jdou na to jinak
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
Pane Aleši, o stravenkách,poplatcích u lékaře či v nemocnici a zubních plombách v Japonsku nic nevím. Ale chcete li o tom něco ze Švédska či Švýcarska rád uvedu. Jenže to už tu bylo mockrát a publikum už to nudí. V Číně jde 50% nákladů na léčení příma z kapes pacientů. Náprstek Viktor
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Japonci jdou na to jinak
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
Srandovní je, že Aleš mluvil o stavbě cest, okrajově zmínil stravenky a vůbec ne Čínu. A s čím se vnucujete Vy?
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Lidé bděte
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
Zrušit benefity je samozřejmost.Je nutno především zrušit pracovní prostoje v podobě přestávek,obědů,káv atd. Hlavně ale nechat celou vládu prohlídnout u psychiatra.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Toto není zrovna aktuální
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
Já být p. Hofmanem, jako že nejsem bych se zaměřil na kauzu asi svého bývalého kamaráda´ z dizentu, ministra útoku Saši Vondry. Tak nevím, i koaliční partneři jej veřejně žádají, aby odstoupil, ale ten je pevný jako skála. On nic, on muzikant. Přičemž prodrbal stomiliony, Proč se k tomu autor nevyjadřuje. Nevěřím mu, jakož i Vondrovi o jejich dobrých úmyslech. Mám dojem, že Vondra je s Nečasem domluven, že tam zůstane tak dlouho, až získá nějaké konkretní informece o machinacích Kalouska na obraně.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Toto není zrovna aktuální
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
pane svora, v česku je polovičatost geneticky zakódovaná. Vondru mlátí hlava nehlava za předraženou" zakázku od firmy ProMoPro. Pan Náprstek už na to upozornil. Kolik akce měla stát? Jaké je správné číslo? Který úkon je neopodstatněný? Která položka je předražená, či neoprávněná? O kolik fa ProMoPro okradla stát? Toto všechno bych očekával, že bude ze strany analytické skupiny MF jasně a zřetelně spočítáno a objasněno. Navíc předpokládám, že tito pánové, z nichž mnozí byli přesunuti z ministerstva obrany na ministerstvo financí do tohoto analytického útvaru (Dříve Kalousek, nyní opět Kalousek, jen v jiném hnízdě) jsou ekonomičtí specialisté na finanční toky a měla by to pro ně být hračka. Konečně po Vondrovi se chce, aby každou fakturu a rozhodně ne jen od firmy ProMoPro briskně zhodnotil a nechal ji proplatit. Hlavně měly být Vondrou zhodnoceny faktury, jejichž většina byla proplácena za Fišerovy vlády?!. Ptám se jak byla předána Vondrova agenda na jeho následníka ve Fischerově vládě? Chci vědět, jakými úkony byl Vondra ve své funkci vládou, resp. premierem M. Topolánkem pověřen. Chci vědět, proč smlouvu s firmou ProMoPro podepsal tajemník vlády Novák. Pracovnice, která byla zodpovědná za faktury na úřadu vlády byla odejita. Co jí bylo konkretně vytýkáno? Až budeme znát tato fakta, pak můžeme věcně diskutovat. Závidím "přemýšlivým" jak mají okamžitě ve všem jasno, aniž by měli o věci sebemenší tušení. A největší komedie je když se hoši snaží hodit na Vondru i podezření z pohybu na účtech té firmy ProMoPro, které sice mohou znamenat daňové úniky, ale co to má proboha společného s Vondrou?
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Pro ADMINA, Zahradníka a další
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
Admine, když už jste dokázal začít pracovat s ip adresami, tak by Vám jistě nedělalo potíž pracovat s nimi i při palcování. Rovněž by neškodilo, abyste také prověřil fungování"malých červených" písmen při odesílání příspěvku. Občas hlásí chybu, ačkoli kód byl vložen správně. Zatím jsem přesně nevypozoroval situace, ale děje se to poměrně často, takže si myslím, že to není jen chyba při vkládání. Pokud jde o palcování, tak tam si "skript nepamatuje", že už z nějakého ip adresy k hodnocení došlo. Chápu, je poměrně komplikované ošetřit každý individuální příspěvek, jejichž počet není předem dán a může jít do stovek, ale aspoň zamezit u příspěvku palcování toho, kdo vložil by snad šlo, ne??? Dnes jsem měl čas, a tak jsem si hrál s panem "Fr. Zahradníkem". Krátce po vložení příspěvku v 6:34 nasbíral 10 pozitivních palců. Tak jsem mu je zkusmo "smáznul", protože ostatní příspěvky byly osiřelé a ten jeho zase takovou bombou nebyl. Během hodiny je měl zpátky a teď (cca 19 hod) má 26 bodů! Dál jsem nepokračoval, tolik času na blbosti nemám, jen jsem si ověřil, že to (špatně) funguje podle mých představ. Pro admina zřejmě zbytečně, ale méně "zručné" kolegy/ně uvádím jeden "fígl", že palcovat znovu můžete například pokaždé, když ukončíte a opět nastartujete prohlížeč. Pokud máte více prohlížečů, tak můžete použít všechny a body (palce) stoupají do aleluja. Tohle není zase tak profláknutý web, aby sem chodily tisíce lidí a poctivě hodnotili. Jde spíš o menší společnost, která si delší dobu vidí do karet a náhodní návštěvníci ji moc neovlivní. Tím chci jen říci, že palce o ničem nevypovídají a kdo by se jimi měl systematicky zabývat, tak je blázen. Spíš mně ale vadí, že když už se takové "fíčury" implementují, tak by neměly být jen na planý efekt, ale profesionálně ošetřené.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Stravenky
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
Protože množství lidí mluví o stravenkách aniž by o nich něco věděli, tak napíšu své zkušenosti, jak to funguje u nás v podniku. Za prvé-stravenky si kupujeme za své. Tudíž nevím, proč se pořád mele něco o nezdaněném benefitu. Za druhé-půlku hradí zaměstnavatel, druhou zaměstnanci, jak už jsem zmínil.Tu druhou polovinu sumy si zaměstnavatel odečte z daní. Proč? No aby byl motivován alespoň drobet přilepšit zaměstnancům. V okamžiku, kdy mu bude tento odpočet odepřen, máme se stravenkama útrum, protože zdejší zaměstnavatelé jsou takoví "lidumilové". A samozřejmě, že Kalouskovi jde o to co nejvíc podusit a ponížit zaměstnance. Státní kasu to vůbec nevytrhne, tohle má jiný cíl. Ukázat, kdo je tady pánem. Odpočet DPH u nákupu firemních aut nikdo neřeší. A to je oč tu běží. To by tak hrálo, aby spodina měla nějaké výhody. Jsme pro ně jen SOCKY.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Stravenky
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
Cožpak o to my to vydržíme vezmem si do práce chleba s máslem ale co ty hospody?Zkrachujou
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Česká vláda
Nezaregistrový uživatel 25.3.2011 reagovat
je slepenec aparátčíků několika stran, kdy žádná z nich nedokáže naplnit svůj program, kterým mají zajistit blaho jejich voličům podílníkům hlasů na celkově volební účasti přibližně 62 % z oprávněných voličů, kteří nevěděli které zlo si vybrat aby mohli tvrdit, že pomohli demokracii ve svízelné sytuaci v utrácení peněz sebraných všemi daněmi ( kromě korporátních dostatečných) pro udržení před pádem lichvářského finančního systému na dluh, který se stal nyní našim pánem. Tudíž se vlády vrhli lidem na jídlo a na střechu nad hlavou, to jsou poslední jisté dávky pro dávkaře, co přivedli tento stát na buben. A komu to špatně spíná ať sleduje události made in ČT, potažmo Reuters made in Rotschild.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Zastydlá puberta
Nezaregistrový uživatel 26.3.2011 reagovat
Pozor! Na tomto webu začal řádit nějaký Šmoula a začíná palečkovat jako divý.Toto jeho vybíjení se na druhých mu dělá asi veliké potěšení a je to pravděpodobně důsledek zastydlé puberty.Každý určitě po zkušenostech s touto diskuzi ví o koho jde.Proto mu nekažte radost.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Zastydlá puberta
Nezaregistrový uživatel 26.3.2011 reagovat
Dobrý den. Na tahu je administrátor, zastydlá puberta nicméně potřebuje někde odventilovat. Záleží na adminovi, jestli mu chce tohle povyražení poskytovat. Ale pozor, pan Šimon si dokáže zjistit, kdo se za palci skrývá! Tuhle říkal, že si někam zavolá.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Zastydlá puberta
Nezaregistrový uživatel 26.3.2011 reagovat
Dobrý den pane lovče,tento člověk směšný způsob provokace provozuje na několika webech.Kdy má čas na pořádnou práci nevím, když většinu času věnuje tomuto způsobu hry v několika diskuzních fórech.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Zastydlá puberta
Nezaregistrový uživatel 26.3.2011 reagovat
To by mně bylo celkem fuk, pane Pavle, každý se nějak baví. Některé hry, i když je ne každý chápe, jsou v podstatě neškodné. "Zábavné" ovšem je, když nějaký pandrhola vyčíta druhým, že hrajou úplně stejnou hru jako on, ale přitom tvrdí, že ta jeho je výjimečná - pravá, a všichni ostatní jsou levaci - křiváci. Komu hra splyne s životem je buď šťastný (jestliže vydělává na živobytí), nebo nemocný (jestliže způsobuje vylévání žluči). Hezký víkend.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
milosrdenství
Nezaregistrový uživatel 26.3.2011 reagovat
benefity jsou formou milosrdensví.Milosrdenstvím a dary lidem nepomůžeme.Budou stále natahovat ruce a budou stále závislí na milosredenství a darech od státu.Je snadné rozdávat dary a almužny,ale je těžké naučit lidi k osamostatnění a k racinakizaci své existence.Každý člověk si musí být vědom své ceny na trhu a svoi práci prodat a neprosit se o tzv.benefity.Přijímáním benefitů ponižuji svoji důstojnost.TGM měl heslo : já pán ty pán.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: milosrdenství
Nezaregistrový uživatel 30.3.2011 reagovat
Benefity jsou danove penezovody od jednech k druhym. Maji skvele spolecenske mimikry, lide jsou na ne zvykli.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Ještě Vondra.
Nezaregistrový uživatel 26.3.2011 reagovat
Je zajímavé sledovat cílené útoky na Vondru. Pan Enigma má pravdu, zveřejněna nebyla ani jedna cifra o nějakém předražení ani to zda Vondra měl kontrolu těch výdajů na starosti ale viník je všem jasný. Vzpomínám na Tvrdíkovo hospodaření (za Grossovy a Paroubkovy vlády) v ČSA. Z prosperujícího podniku udělal ztrátový (1.8 miliardy r.2006) a vláda to musela řešit penězi z Osinku. Bylo ticho, nikdo to moc nekomentoval (jen zaměstnanci mu přezdívali Luftjarda - prachy v luftě, letadla na zemi), nikdo ničí hlavu nežádal. Tady se Vondra přimotá i do stravenek. Čím to asi bude? Náprstek Viktor
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Ještě Vondra.
Nezaregistrový uživatel 26.3.2011 reagovat
Pane Náprstku, nevím proč, ale situace pana Vondry mně připomínají trable pana Grosse (mimochodem, stále mu nikdo nedozkázal žádný trestný čin a je tedy čistý jako jeho předseda Sobotka), který se choval velmi podivně při vysvětlování svých taky podivností. Já bych dnes od Vondry rád slyšel slova typu, "Nemyslete si holenkové, že se jen tak vzdám. Jsem čistý a proto vám tak nepříjemný". Zkrátka ten důraz na svoji nevinu tady taky nevidím. Hlas z lidu by mohl být: "Jsou to volové, takovou koaliční převahu mají a neumějí toho využít. Pavel Šimon
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Ještě Vondra.
Nezaregistrový uživatel 26.3.2011 reagovat
Pane Šimone, dost se toho probralo už včera. Kromě nějakých podivných toků peněz mezi Promoprem a jeho subdodavately nic konkrétního. Ke konci našeho předsednictví došlo k přerušení dodávek plynu z Ruska do Evropy. Topolánkova vláda pak sklidila dost pochval (i od nástupnické země) za rychlé vyřešení. Na Ruzyni i ve Kbelích se tehdy střídal jeden speciál za druhým a kromě politiků sem přiletělo (a přijelo) i mnoho novinářů a průmyslníků. Podle některých diskutujících se to mělo naplánovat (a naúčtovat) půl roku dopředu. Chápete blbost těch argumentů? Náprstek Viktor
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Ještě Vondra.
Nezaregistrový uživatel 26.3.2011 reagovat
Možná mně nebudete, věřit, ale tím, že něčí argumenty označujete za blbost, poskytujete dotyčnému pobavení a zadostiučinění, že cílil přesně a správně. Váš argument o střídání speciálů na Ruzyni i ve Kbelích bych jen doplnil, že možná stálo za úvahu zmínit i letiště v Brně a Mošnově. Určitě i z těchto letišť se rekrutovali nespočetní návštěvnící Kongresového centra, kterým Promopro poskytovalo audivizuální služby. Všichni návštěvníci a novináři, které zmiňujete jezdili korporativně do kc a pro každého z nich uspořádali speciální prezentaci o úspěších postsocialistické společnosti. Je jasné, že se memohly rušit naplánované akce pro jiné potentáty, tak setkání o kterých hovoříte se musela konat v nočních hodinach. Je to samozřejmě neobvyklý postup, ale těch pochval co bylo, ty se musely nějak vychutnat. Nemůžeme se pak divit, že Vondra který nezamhouřil oka neměl čas něco kontrolovat nebo řídit.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Ještě Vondra.
Nezaregistrový uživatel 26.3.2011 reagovat
Pánové Náprstku a Šimone. Po přečtení Vondrova projevu a po následné hysterické reakci páně Kalouska se moje podezření jenom potvrdilo. Drobil chtěl rozmělnit megalomanskou ekozakázku, v režii Kalouska a šel po mediální masáži. Vondra stopnul zadávací mechanizmy na MO ze kterých od dob Kalouska profitoval Háva, Kalouskův přítel a odkrývá vazby jednotlivých šíbrů. A proto má být vyhozen? Nesmí škodit. Ke kauze Čunek se nebudu vracet. Máte pravdu, že obrana Vondry byla dosud velmi mírná. Přesto je s podivem, jak ta masáž vychází. Vondra byl zplnomocněnec pro předsednictví EU. Bez ministerstva a bez zástupu lidí. Tu běžnou agendu prováděli úředníci úřadu vlády. Proto ten podpis šéfa úřadu Nováka. Vondra byl ve vrcholné manažerské pozici, kde koordinoval, vyjednával na úrovni EU a pod. Mluvit o jeho podřízených je problematické. Drobil odstoupil proto, že Knetiga a Michálka si osobně vybral, jako své nejbližší spolupracovníky. To není případ Vondry. A ty zveřejněné toky peněz na účtech firem, které měly mezi sebou subdodavatelské vztahy? Co je zadavateli po tom, proboha? A kolik lidí na to naletělo.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Ještě Vondra.
Nezaregistrový uživatel 26.3.2011 reagovat
Pane Náprstek, jestli někomu nedá Vondra spát, tak jste to asi Vy. proč to téma znovu otevíráte a při tom druhým vyčítate, že ho tahají do debaty? Otázky, které pokládáte byste měl položit panu Kalouskovi, ten tu zanedbatelnou trapnost pořád připomíná. A když už je řeč o Tvrdíkovi, myslím, že ten Vondru docela chápe. Váš způsob kladení otázek má vskutku široký záběr, začnete Vondrou, pak přes Tvrdíka připomenete Grosse a Paroubka a skončíte u stravenek. Jestli mě na tomhle příspěvku ale opravdu něco zarazilo, tak to, že jste temtokrát nezmínil Jakeše, Lorence a Dzůra nebo Václavíka ani lístky na oběd, které si za socialismu kupovali zaměstnanci s příspěvkem ROH, když se stravovali v závodních jídelnách. V těch dobách měl průšvih taky jeden generál z ministerstva národní obrany. Vzpomenete si na jeho jméno? Mohlo by to dnešní debatu o benefitech obohatit.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Ještě Vondra.
Nezaregistrový uživatel 26.3.2011 reagovat
Pane, pan Náprstek zapomněl na knihu komunistického lumpa Štrougala a jeho pohádky.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Ještě Vondra.
Nezaregistrový uživatel 26.3.2011 reagovat
On to přece pan Náprstek zná, posledně nám tu povídal, že chodil přes ulici z parlamentu pro svačinu... :-)) Nikdo z nás není takový znalec komunistické minulosti - a tehdejších papalášů, jako on. Anebo se mýlím? :-))
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Ještě Vondra.
Nezaregistrový uživatel 26.3.2011 reagovat
On to přece pan Náprstek zná, posledně nám tu povídal, že chodil přes ulici z parlamentu pro svačinu... :-)) Nikdo z nás není takový znalec komunistické minulosti - a tehdejších papalášů, jako on. Anebo se mýlím? :-))
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Ještě Vondra.
Nezaregistrový uživatel 26.3.2011 reagovat
Paní Mirko, považujete li dobu, kdy se v parlamentu (tehdy FS) jednalo o rozdělení republiky č privatizaci státního majetku za komunistickou minulost, jste dost vedle. A pokud nákup jídla považujete za něco divného pak bych Vás raději živil než šatil. Náprstek Viktor
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Ještě Vondra.
Nezaregistrový uživatel 26.3.2011 reagovat
pane Náprstku, oni na víc nemají. Rozbíjíte jim tu jejich hru a tak se nedivte těm primitivním reakcím. Co rozumného by také mohli jako argument uvést? Snad něco z Novinek.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Ještě Vondra.
Nezaregistrový uživatel 26.3.2011 reagovat
Měla jsem dojem, že jste nosil tu svačinu v dobách generála Lorence, Štrougala, Obziny a ostatních. Často, přečasto je zde zmiňujete. Většina z nás, včetně mne, si je nepamatuje. Byli jsme mladí, politika, ani komunističtí papaláši nás nezajímali. :-(
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Ještě Vondra.
Nezaregistrový uživatel 26.3.2011 reagovat
No něco nosit musel, když ho pouštěli ven. Tak už to chodilo. Ale já bych mu to za zlé neměl. Korupce se vyskytuje i dnes, ještěže si na to Mirek konečně posvítil.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Vondra ve stravenkách.
Nezaregistrový uživatel 26.3.2011 reagovat
Pane Náprstku jestli Vás to trápí a hledáte odpověď na Vaší otázku "čim to bude?", snad Vám poslouží malá statistika. Rekapitulace použití jména „Vondra“ v diskuzi „Spor o benefity“: Mastikulka 1x (mezi jinými 4 jmény), Svora 3x, Enigma 7x, Náprstek 4x, Pavel Šimon 2x.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Vondra ve stravenkách.
Nezaregistrový uživatel 26.3.2011 reagovat
Pokud by jste, pane Zdeňku, stejně pečlivě (pochválit Vás musím) jako počet našel pořadí těch příspěvků, zjistil by jste, že já jsem jméno Vondra do diskuse o benefitech nezamotal jako první. Byla to (jako u mě často) reakce na něčí příspšvek. (Svory) Náprstek Viktor
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Vondra ve stravenkách.
Nezaregistrový uživatel 26.3.2011 reagovat
Pane Náprstku, Vy jste fakt legrační: "Mami, já to nebyl, brácha si začal první"... :-))
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Vondra ve stravenkách.
Nezaregistrový uživatel 26.3.2011 reagovat
Zdeňkův manýr je opět v akci. Musí znákovat a označovat a REGULOVAT. Argumentačně to pretoriánům moc nejde a tak je to třeba stopnout. Ty palečky a terčíky zjevně nestačí. Případ Vondra se táhne od včerejška na zvláštní přání protestanta, který cítil, že by se ještě do ležícího dalo kopnout. Kalouskovina. A co jako je pane Zdeňku na tom špatně? Benefity jsou nesmysl a tím to končí. Co k tomu mlet? Zdanění bohatých? To tu všechno bylo. Ještě dáme Michálka. Jsou nové informace. A od Hoffmana se nedá čekat, že by to vytáhnul.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Bez komentáře
Nezaregistrový uživatel 26.3.2011 reagovat
Ocenění: Nová protikorupční nadace ocenila Libora Michálka 23.03.2011 15:08 Ceny ve výši půl milionu a sto tisíc korun dostali z rukou Karla Janečka, zakladatele Nadačního fondu proti korupci, první dva muži, kteří upozornili na možnou korupci ve státní správě. Teprve nedávno zaregistrovaný fond ocenil Libora Michálka, bývalého ředitele Státního fondu životního prostředí, který informoval o korupci na ministerstvu životního prostředí, a Ondřeje Závodského, jenž upozornil na netransparentní zadávání zakázek v Zařízení služeb ministerstva vnitra.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Vondra ve stravenkách.
Nezaregistrový uživatel 26.3.2011 reagovat
Známkujete a nalepkuje tu diskutéry někdo jiný...
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Za to u Vás,
Nezaregistrový uživatel 26.3.2011 reagovat
pane Enigmo, co slovo, to myšlenka a argument. Náprstek si vzdychá nad „cílenými útoky na Vondru“, že ho tady někdo „přimotá i do stravenek“, tak jsem mu dodal jenom suchou statistikou. Je mi jasné, že messerschmity to nezastaví, ale je vidět, že jsem Vás aspoň n.a.s.r.a.l. --- Jinak, co se týče benefitů, ty nekončí, ale začíná jejich zdaňění. „Pravicová“ vláda má plnou hubu podpory zaměstnanosti a vytahuje ze zaměstnavatelsko-zaměstnanecké kategorie další peníze. Přitom tato kategorie takto ztrácí poslední daňovou pidiúlevu, na rozdíl od některých jiných, kteří si „hodí do nákladů“ kde co. Vzhledem k náročnosti výběru těchto daní, stanovení co je a není benefit, jakou má cenu, nemůže být o nějakém přínosu řeč.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Za to u Vás,
Nezaregistrový uživatel 26.3.2011 reagovat
Dobrý večer pane Zdeňku.Samozřejmě "benefity"nekončí,máte pravdu,má to být jen zdaňované. Co se diskuzí týče a nejen této,jsou lidé kteří neuznávají jiný názor.Uznávají jen ten svůj o kterém tvrdí,že je to ten nejsprávnější a nejpravdivější.Názory jiných se snaží neustále(neúspěšně) zesměšnit,ale tím zesměšňují hlavně sebe.Zdravím Vás.P.N.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Za to u Vás,
Nezaregistrový uživatel 27.3.2011 reagovat
Pane Pavle, musí se to brát tak akorát vážně a pokud možno z té lepší stránky. Aspoň je tu živěji a veseleji. Přeji krásnou neděli.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Vondra ve stravenkách.
Nezaregistrový uživatel 26.3.2011 reagovat
Pane Ždeňku, je mi líto, že jsem Vám zkazil statistiku, ale až po limitu, to mě snad trochu omlouvá. Za Vaši práci samozřejmě děkuji. To víte, pravičáci si s detaily starosti nedělají, to už je v jejich povaze. Natož, aby za něco odpovídali.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Vondra ve stravenkách.
Nezaregistrový uživatel 26.3.2011 reagovat
Nejsou tady žádní pravičáci, pane Mastikulko. A práce to žádná nebyla. Zadáte Ctrl+F, napíšete do vyhledávání základ slova a ono se to rozsvítí.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Vondra ve stravenkách.
Nezaregistrový uživatel 26.3.2011 reagovat
Protože vím, že hrajete na férovku, pane Zdeňku, tak je mi líto, že Vás musím zklamat. Souhlasím sice s Vámi, že mnou uvedení pravičáci skutečnými pravičáky nejsou (to jsem si dělal srandu), podobně jako Klaus, Nečas, Drobil a další, ale přesto by se tady nějaký pravičák našel. Jsem to totiž já! Já totiž nesouhlasím s regulačními poplatky, zvýšením dph a inzerovanou podobou důchodovoé reformy. S takovými hovadinami může souhlasit jenom pseudopravičák, nikoli ten kdo má všech 5 pohromadě a nemá stát na to, aby mu tahal prachy z kapes. Jenom debil dává ochotně peníze státu, aby je ten moudře rozděloval ostatním. Na ostatní kašlu, ať se každý o sebe postará jak umí, kdo si dluhy nasekal, ať si je zaplatí. O své děti se postarám, těm dávám prachy stranou a byty jsem jim koupil, ať si každej svý děti zabezpečí jak umí, nebo si je nedělá. Nestojím o Nečasovy a Kalouskovy socialistický kecy, ani jejich opakování od "uvědomělých" bolševických papoušků na Hoffmanově dvorečku. Rád pomůžu, ale jen těm, o kterých vím, že se upřímně snaží, ale mají smůlu. Rozhodně nehodlám pomáhat Sobotkům a Nečasům. Oni mně taky nepomáhají. Hezkou dobrou noc (přání nic nestojí a neurazí :-).
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Vondra ve stravenkách.
Nezaregistrový uživatel 27.3.2011 reagovat
I tak díky! Že jste se přemohl a přání dobré noci učinil. :-)
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Vondra ve stravenkách.
Nezaregistrový uživatel 26.3.2011 reagovat
Jak nejsou? Gde nejsou? U Vás doma nejsou? Nebo já su nakonec levičák?
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Vondra ve stravenkách.
Nezaregistrový uživatel 27.3.2011 reagovat
Pane Valachu, omlouvám se. Vás, a nejen Vás, jsem nemyslel. Myslel jsem ty, kteří se tady za pravičáky dennodenně prohlašují a lásku vyznávají. --- Uvidíme co ta jejich „Irénka“, až budou žadonit jak Bohumil Stejskal, „ať neodcházá, že ju mají rádi. Aj (když zůstali) bez peněz!“
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Vondra ve stravenkách.
Nezaregistrový uživatel 27.3.2011 reagovat
Beru s rezervou hrdá prohlášení, jako to od 85.70.185.*, že se postará o sebe i děti. To není pravicovost, ale pýcha. Jistě jsou poctivci, kteří zabezpečí své blízké, a pamatují i na charitu (snad vhodný výraz). Problém vidím v tom, že za starých časů se o bližního staralo, ale teď se má o všechny globálně starat úřad.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Vondra ve stravenkách.
Nezaregistrový uživatel 27.3.2011 reagovat
Musíte se rozhodnout jestli jste pravičák řečmi nebo myšlením. Pravice není, když se Nečas nebo Klaus pasují, pravice je, když jednáte jako Cibulka. To, že je trochu blázen, tenhle příklad oslabuje. Ale Cibulka je pravičák. Taky nevím jaké byly Vaše staré časy a už vůbec nechápu prohlášení, že o všechny se má globálně starat úřad. Tím, že jsem dětem pomohl s bydlením, tím jsem se o bližního nestaral? Ujasněte si to! Prosím.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Vondra ve stravenkách.
Nezaregistrový uživatel 27.3.2011 reagovat
Levice a pravice, jsou pojmy, které si každý vysvětluje po svém. Pojmenování vzniklo v Britském paramentu podle zasedacího pořádku. Sám jsem si to vysvětlil tak, že pravice chce stát co nejmenší (nízké daně a starost o občany jen v nejmenší možné míře), levice by naopak chtěla aby stát (politici) rozhodovali takřka o všem a přerozdělovali co nejvíce peněz (z tohoto hlediska pak levičáci byli Lenin a Hitler pravičáci Reagan, Thatcherová či Churchill). Je to ovšem můj výklad a nikomu ho nevnucuji. Náprstek Viktor
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Vondra ve stravenkách.
Nezaregistrový uživatel 27.3.2011 reagovat
Pane Náprstku, tady jste si donesl důkaz o tom, co dokázali aparátčíci překroutit ze zasedacího pořádku. Původní záměr byl asi přemýšlení vlastní hlavou, nikolivěk stranickou či ulevující velkou a malou.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Vondra ve stravenkách.
Nezaregistrový uživatel 27.3.2011 reagovat
Význam tohoto dělení je historisky dobře popsaný, to se dá najít v encyklopediích. Malý problém spočívá právě v tom, že si ho dneska vykládá hodně lidí podle svého, jak se komu hodí. Velký problém pak spočívá v tom, že nejeden pandrhola ve jménu svého (vadného) dělení manipuluje lidmi nebo v jeho jménu jiné uráží jakoby neměli právo na svůj názor.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Vondra ve stravenkách.
Nezaregistrový uživatel 27.3.2011 reagovat
Termín levice a pravice vznikl podle rozsazení poslanců ve francouzském Konventu v době Velké francouzské revoluce.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Vondra ve stravenkách.
Nezaregistrový uživatel 27.3.2011 reagovat
To máte pravdu, pane Pavle, možná by nebylo od věci doplnit, že levičáci byli vlastně ti pokrokoví, prokapitalističtí, zatímco pravičáci spíš toužili udržet monarchii. Ale bavte se o tom s agresivními polovzdělanými mudrlanty. Ti jsou s charakteristikou hned hotoví a když se jim nelíbí Vaše názory, tak jste automaticky závistivej rozhazovačnej levičák.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Vondra ve stravenkách.
Nezaregistrový uživatel 27.3.2011 reagovat
Pane,je to tak.Zástupci šlechty ve francouzském Konventu seděli napravo od předsedajícího a zástupci demokratické části nalevo.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Někdo už pořádek udělat musel
Nezaregistrový uživatel 26.3.2011 reagovat
Kolegové, už se žerou sami. Vondrovi teď neubližuje Paroubek, Filip, Grebeníček, ba ani Štrougal. Považte, prý nějaký Kalousek. To je ale hovadina, za chvíli budou tvrdit, že Kalousek může za všechno. Lidi si přece ve svobodných volbách zvolili pravicovou vládu rozpočtové odpovědnosti a ta teď pracuje jak slíbila, bojuje proti korupci. Tak to má být, padni komu padni. To jen rozhazovačné strany si mohli dovolit promrhat naše společné peníze, jako třeba Tvrdík na ČSA, Gross na Barrandově, Sobotka v bytovém družstvu a Paroubek povalečům. Jednou to musí skončit, ať se to tady někomu líbí nebo ne. Poděkujme za to Víťovi Bártovi i jeho šéfovi Radkovi, který dal konečně do pucu policajty a ti za míň peněz než za Langera odvádějí poctivou ptáci. Když se jim to umí vysvětlit, tak pochopí, že peníze nejsou všechno, že důležitá je budoucnost našich děti, že dluh nesmí růst, kdyby na výplaty nebylo. Jde z nich strach, že i předseda vlády si nedovolí krýt lumpárny.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Nejvice se mi na cele veci libi,
Nezaregistrový uživatel 27.3.2011 reagovat
ze je z toho jako vzdy takovej peknej cinorodej gulas. Presouvaj se prachy dane stravenky sem a tam, tam a sem. Pohybem vznikaji prachy, ty nekdo votoci a zase je vo cem mluvit.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Hlas z nižšího patra
Nezaregistrový uživatel 27.3.2011 reagovat
http://www.youtube.com/watch?v=2auqXWu_RnY
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Sekal se záprtkem se nudí !!!
Nezaregistrový uživatel 27.3.2011 reagovat
Ze sadistických příspěvků čiší, že zdejší Sekal se záprtkem se nudí !!!
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Sekal se záprtkem se nudí !!!
Nezaregistrový uživatel 27.3.2011 reagovat
Ti dva si spolu pěkně užijou. Ale když se k tomu připojí ještě Sekalová, tak už je to docela v normě.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
xIKFtTEtPQfk
Nezaregistrový uživatel 26.3.2012 reagovat
835zOe <a href="http://playjblsrhcq.com/">playjblsrhcq</a>, [url=http://ueozqggeiarb.com/]ueozqggeiarb[/url], [link=http://vuvcuyruirke.com/]vuvcuyruirke[/link], http://fiejcsawmmed.com/
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
xIKFtTEtPQfk
Nezaregistrový uživatel 26.3.2012 reagovat
835zOe <a href="http://playjblsrhcq.com/">playjblsrhcq</a>, [url=http://ueozqggeiarb.com/]ueozqggeiarb[/url], [link=http://vuvcuyruirke.com/]vuvcuyruirke[/link], http://fiejcsawmmed.com/
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
xIKFtTEtPQfk
Nezaregistrový uživatel 26.3.2012 reagovat
835zOe <a href="http://playjblsrhcq.com/">playjblsrhcq</a>, [url=http://ueozqggeiarb.com/]ueozqggeiarb[/url], [link=http://vuvcuyruirke.com/]vuvcuyruirke[/link], http://fiejcsawmmed.com/
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
xIKFtTEtPQfk
Nezaregistrový uživatel 26.3.2012 reagovat
835zOe <a href="http://playjblsrhcq.com/">playjblsrhcq</a>, [url=http://ueozqggeiarb.com/]ueozqggeiarb[/url], [link=http://vuvcuyruirke.com/]vuvcuyruirke[/link], http://fiejcsawmmed.com/
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení