Nepočítáme-li vaše dřívější vystoupení na festivalu Colours of Ostrava, čeká vás na jaře v Gongu velká premiéra…

Ano, je to první velký výjezd La Putyky, kde chceme divákům předvést chronologicky svou dosavadní tvorbu za uplynulé čtyři roky, včetně všech mezinárodních projektů, které za tu dobu vznikly. Počítáme, že součástí našeho účinkování v Ostravě se stanou také workshopy, filmy a další projekty.

Jak se vám jeví prostředí Gongu?

Pochopitelně že jsem ho už dříve navštívil, abych věděl, zda nám bude technicky vyhovovat. Samozřejmě že mám z prostoru v Gongu respekt, je obrovský, každý z diváků určitě očekává, jak ho dokážeme optimálně využít, navíc v našich představeních jsou i mluvené slovo, živá hudba, akrobacie, tanec, ale i další žánry. Proto jsme přijeli nyní do Ostravy s celým týmem, v němž jsou zvukaři, osvětlovači, ale i technický ředitel, abychom vymysleli koncept jednotlivých projekcí právě pro tento specifický prostor.

Příprava představení Cirk La Putyka v Gongu.

Co tedy mohou čekat příznivci vašich představení? Budou se lišit od té vaší původní „prostorové a výrazové poetiky"?

V minulosti jsme už hráli v místech, která kapacitně odpovídají prostředí Gongu. Ale vesměs se jednalo o cirkusová šapitó, takže tento interiér je hodně specifický. Pravda je, že momentálně jiné takové „jeviště" v České republice neexistuje, které by nám v našich produkcích umožnilo dostávat se výš do vzduchu. A právě Gong je v tomto ohledu ideální. Takže se pokusíme v tomto duchu připravit několik překvapení speciálně pro ostravské publikum, pokud jde o náročnost cirkusových technik a disciplín. A je to pro nás další velká výzva.