Projekt se bude na repertoáru střídat s muzikály Kleopatra, jehož obnovená premiéra je ohlášena na září, a novinkou Mona Lisa, jejíž první uvedení je naplánováno na březen příštího roku. Příběh o masožravé květině, která měla pomstít špatnou známku na vysvědčení, je nejen parodií na rodokapsové detektivky a brakovou literaturu, ale také ukázkou velkého kontrastu mezi americkou a českou kulturou.

Režijně se jej chopil Radek Balaš, inscenátor hned několika úspěšných hudebních titulů – například Donaha! či Sugar. Hudbu k „Adéle“, která prý bude respektovat třicátá a čtyřicátá léta zdravého věku amerického muzikálu, složil Ondřej Brousek.

„V Čechách je těžké najít někoho, kdo se muzikálovému žánru tak věnuje. Radek navíc uznává disciplíny, jakými jsou píle, dotahování věcí a vtipu. V tomhle smyslu jsme si velmi porozuměli,“ uvedl na Balašovu adresu Brousek. Na projektu společně pracují půl roku a po celou tu dobu prý nebylo dne, kdy by si nezavolali a něco na něm neupravili či nevymysleli. „Mám dojem, že máme zaděláno na moc pěknou věc,“ doplnil Brousek. Hlavní roli Nicka Cartera, uhlazeného amerického detektiva, ztvární taktéž muzikant Ondřej Brzobohatý.

„Moje nadšení pro tento projekt je obrovské. Když mě začal Ondra Brousek přesvědčovat, že jsem ten správný Carterovský typ, moc jsem mu nevěřil. Říkal jsem mu – vždyť já přece nejsem muzikálový herec,“ sdělil Brzobohatý. Pak mu ale Brousek pustil své písničky a on na jeho nabídku kývl.

„Když se na celou věc podívám z herecké stránky, tak je pro mě velkou ctí hrát roli po panu Dočolomanském. Trošku samozřejmě bojuju s tím, jestli to zvládnu. Mám před ním obrovskou pokoru,“ dodal. Brouskova hudba byla při rozhodování, zda přijmout roli Květušky, důležitá i pro Zuzanu Norisovou. „Ondrova hudba mě chytla za srdce. Sice jsem se už chtěla z postav naivek, které hraju docela často, vyvléct, ale v tomto případě bych byla sama proti sobě. A hrát po paní Konvalinkové je paráda,“ řekla Norisová.

Tentýž titul připravuje Radek Balaš i s herci Slováckého divadla v Uherském Hradišti. Roli Nicka Cartera tam zkouší Tomáš Šulaj, který získal za hlavní roli v již zmíněném muzikálu Donaha! prestižní cenu Thálie. „Když jsem poprvé slyšel všechna hudební čísla, uvědomil jsem si, jak jsou náročná – zaznívají mnohohlasy, některé motivy se překrývají, s něčím podobným jsme se tady ještě nesetkali. Ale zároveň je to kompaktní a ucelený tvar. Myslím, že diváci se mají nač těšit,“ potvrdil Šulaj.

Moravská premiéra se uskuteční ještě před tou pražskou – začátkem září.