Donutilovým spoluhráčem bude v titulní roli jeho syn Martin. Morávek ho oslovil ke spolupráci poté, co ho viděl v představení Žádná celá nekonečno na pražské konzervatoři. Nyní v Huse na provázku vystupuje v roli mladého Leoše Janáčka v inscenaci nazvané Leoš aneb Tvá nejvěrnější.

„Právě na 'provázku' skládám druhou maturitu," řekl mladý herec na nedávném setkání s novináři v Praze. První rolí jeho otce na této scéně byl v roce 1973 Nikola Šuhaj v legendárním muzikálu Balada pro banditu; v angažmá tu zůstal až do roku 1989.

„Potěšilo mě, že Mirek Donutil kývnul k současné spolupráci ještě v době, kdy byl členem Národního divadla. Tedy ještě předtím, než v souvislosti s náhlým odvoláním ředitele Jana Buriana bývalým ministrem Jiřím Balvínem dal výpověď a na české první scéně se teď objevuje jen jako externista," řekl Morávek. Právě Donutilův syn Martin s ním v Národním hostuje jako Silvio v úspěšné inscenaci Goldoniho komedie Sluha dvou pánů.

Morávek si uvedením Amadea splnil sen. Původně totiž tento titul připravoval v pražském Divadle na Vinohradech, ovšem v únoru 2012 před nástupem nového vedení v čele s Tomášem Töpferem bývalý ředitel Jindřich Gregorini před zahájením zkoušek inscenaci zrušil. „Domnívali se, že inscenace bude úchylná, perverzní, divoká a měšťanstvo šokující, zatímco já tvrdil, že půjde o velký herecký koncert, který bude mistrovsky promlouvat o nejdůležitějších věcech Evropana," řekl Morávek.

Brněnská inscenace se bude uvádět pod názvem Amadeus (tj. Milovaný Bohem) a půjde o první díl projektu brněnské scény Géniové a podvodníci. Souborné provedení obou částí bude uvedeno 21. června na festivalu Divadlo evropských regionů v Hradci Králové," uvedl Morávek.