K těm prvně zmíněným patří Angelika, příběh mapující osud krásné Angeliky de Sancé de Monteloup, která je svým nechtěným sňatkem s Peyracem vržena do víru královských intrik. Dlouhých šest let trvala jednání producentů s majiteli práv. Zkoušky muzikálu s texty Lou Fanánka Hagena pod taktovkou Libora Vaculíka jsou teď opět v plném proudu. „Roli Peyraca jsem již hrál v původním nastudování režiséra Jozefa Bednárika, mám dar pamatovat si texty strašně dlouho, takže je stačilo jen oprášit," řekl frontman Kabátů Josef Vojtek. „Jsem velmi ráda, že si zahraji tuto nádhernou roli. Věřím, že budeme mít opět vyprodáno," sdělila představitelka Angeliky Kamila Nývltová, která bude titulní roli alternovat s Alžbetou Bartošovou a Michaelou Gemrotovou.

Na zkoušky dochází pravidelně i autor hudby Michal David. První uvedení navštívila také autorka historického románu Anne Golon, která byla Peyracem Josefem Vojtkem nadšena. Krásné kostýmy z dílny Romana Šolce dále obléknou Zdeněk Izer, Ali Amiri, Vilém Čok, Radka Fišarová, Aleš Háma, Tomáš Trapl nebo Marian Vojtko. Mezi novými posilami muzikálu (kromě Michaely Gemrotové a Alžbety Bartošové) se objeví Yvetta Blanarovičová, Olga Lounová nebo Josef Vágner.

Vstupenky na Angeliku, jejíž premiéra je ohlášena na 18. února v Divadle Broadway, jsou v prodeji v pokladně divadla a ve všech obvyklých předprodejích (do konce června se bude Angelika střídat s Mýdlovým princem s hity Václava Neckáře).

Jan Kříž jako Robin Hood

Obnovenou premiéru hlásí i muzikál z autorské dílny Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové Robin Hood, který se v pátek 19. února vrátí na limitovaný počet dvaceti repríz na jeviště Divadla Kalich. Jako titulní hrdina se bude objevovat bez alternace Jan Kříž, jeden z největších mladých muzikálových talentů, dále se představí Leona Machálková, Kamil Střihavka, Jiří Zonyga, Lucia Šoralová, Richard Tesařík, Alžbeta Stanková, Zdeněk Podhůrský, Martin Pošta či Michaela Doubravová.

„Robin Hood je muzikál pro široký okruh publika. Snažili jsme se, aby byl vtipný, ale aby zároveň nezapadla romantická linka příběhu a aby v něm zůstalo i to hrdinství," říká Gabriela Osvaldová. „Opírá se o dobře vystavěný příběh s velkou dávkou humoru. Rozhodně nejde o pohádku, zároveň se ale diváci nemusí bát vzít s sebou do divadla i děti. Šlo nám o to vytvořit příjemné představení pro celou rodinu s kvalitním zpíváním, herectvím a tancováním, okořeněné nadsázkou," doplňuje režisér Ján Ďurovčík.

Vstupenky jsou již v prodeji, zároveň na repertoáru Divadla Kalich zůstávají další dva muzikálové tituly Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové – legendární Johanka z Arku, která má odehráno již více než 1000 repríz, a předloňská novinka Mauglí.

Daniel Hůlka s roli krále Šalamouna

Úplnou novinku připravuje Divadlo Hybernia, kde 17. března uvede Musical Production Emy Krahulíkové premiéru muzikálu Sibyla, královna ze Sáby, v němž si roli krále Šalamouna střihne Daniel Hůlka. Dílo autora Mira Procházky vznikalo několik let, nyní se už začíná pracovat na jeho konkrétním ztvárnění – dalších postav se chopí Eva Burešová, Hana Křížková či Ilona Csáková.

„Moc se na muzikál těším, hlavně pak na Dana Hůlku. Myslím, že roli krále Šalamouna mu diváci budou opravdu věřit. Je to po letech role opravdu pro něj!" říká producentka Krahulíková, která má za sebou úspěchy s muzikály Quasimodo, Mary Poppins, Přízrak Londýna či Thálií oceněného Zorra. Lístky jsou v předprodeji na www.musical-production.cz.

Další muzikálová novinka bude adaptací filmové komedie Ať žijí duchové. Pohádkový příběh s písněmi Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka bude mít premiéru 22. dubna v Kongresovém centru, režie se ujme Antonín Procházka. Představení produkuje tým muzikálu Mamma Mia!