Soubor složený z profesionálních herců připravil inscenaci v režii uměleckého ředitele souboru Guye Robertse. „Příběh největšího anglického krále a jeho „družiny bratří", s nimiž zázračně zvítězil nad Francouzy v bitvě u Azincourtu, bude doprovázen živou hudbou," zdůrazňuje Guy Roberts. Na repertoár divadla se inscenace, která vznikla letos v americkém Houstonu v koprodukci s Main Street Theater Company a byla oceněna Houston Press Theater Award, dostane během října celkem šestkrát.

Kompletní dílo Williama Shakespeara ve zkratce

Dalším dílem, které uvidí diváci nově vzniklé anglicko-jazyčné scény, se stane inscenace Kompletní dílo Williama Shakespeara ve zkratce, kterou napsali Adam Long, Daniel Singer a Jess Winfield. „9 herců, 38 Shakespearových her, 100 minut. Souboje, kuchařská show, několik jednovaječných dvojčat, rapová píseň i Hamlet čtyřikrát jinak - budete se smát, budete brečet, zažijete nezapomenutelnou noc," láká režisér Guy Roberts. Premiéra je 12. října. Další reprízy budu v říjnu a prosinci.

Jako poslední říjnovou premiéru uvede Prague Shakespeare Company 29. října v Divadle Kolowrat málo hranou hru Cymbelín. „Pohádka o lásce, dobrodružství, podvodu, převlecích, jedu a zradě, završená vykoupením, vypráví příběh Imogeny, výjimečné ženy, která se nezastaví před ničím, aby zachránila osudem stíhaného Cymbelína," líčí děj Guy Roberts. Inscenaci v režii hostující Carolyn Houston Boone opatřil českými titulky opět Martin Hilský. Reprízy v říjnu a listopadu. Na podzim připravuje tvůrčí tým další premiéry – inscenaci Macbeth od Williama Shakespeara a Vévodkyně z Amalfi od Johna Webstera.

Prague Shakespeare Company v Divadle Kolowrat

Prague Shakespeare Company působí v Divadle Kolowrat ve spolupráci s Národním divadlem a díky štědré mecenášské podpoře rodiny Kolowrat-Krakowské. Vstupenky na všechna představení v cenách 350 Kč a 200 Kč (student, senior) je možné zakoupit v pokladnách Národního divadla, on-line na www.pragueshakespeare.com, nebo rezervovat telefonicky (224 901 448) či e-mailem (dotazy@narodni-divadlo.cz).

Co je… Prague Shakespeare Company

Soubor Prague Shakespeare Company je jediný profesionální anglicko-jazyčný soubor v České republice a ve střední Evropě. Specializuje se na uvádění her Williama Shakespeara v angličtině s profesionálními herci. Snaží se spojovat to, co zůstává živé z minulosti, s moderními divadelními postupy. V roce 2008 ho založil v Praze Guy Roberts, bývalý umělecký ředitel Austin Shakespeare Festival v texaském Austinu. Díky grantu na spolupráci s českým divadelním souborem Miloco na inscenaci Macbetha se dostal do Prahy. Představení sklidilo velký úspěch a přivedlo Robertse k založení profesionálního anglicko-jazyčného souboru v srdci Evropy.