„Je to vlastně úplná klasika,“ říká představitelka Medey Ivana Chýlková. Podotýká, že původní antické drama v nové verzi diváci poznají.

„Pokud ho vůbec znají,“ dodává skepticky Jan Kraus, jinak redaktor Medea Television.

Představení je plné slovních hříček a narážek na politickou i společenskou realitu. Cabani při své práci využívají tradiční i nejnovější jevištní technologie a spoléhají na znakové a vizuální vnímání současného diváka, obklopeného mediálním světem.

Média namísto legendy

Iásón je v tomto novinkovém kusu jmenován britskou královnou do pozice velitele jaderné ponorky Zlaté rouno. Ale jako syn Islámského státu má s touto globální zbraní své plány. Dosud tu byl na řešení takových problémů James Bond. Ale doba je zcela jiná a namísto stárnoucí legendy nastupují média. Bond se tedy dává na politiku a zakládá stranu 007.

„Je to zestárlý, odvařený Bond, o jehož služby už nemá nikdo zájem. Jsem pro něj ideálním představitelem, navíc svým jménem prostě ‚fejkovej Bond‘,“ přibližuje svou divadelní postavu Petr Fejk, bývalý ředitel pražské ZOO. Je tedy zřejmé, že v klasické starověké tragédii se odehrává tragédie současnosti.

Dvakrát měsíčně

Další role ztvárnili Josefína Voverková/Petra Kosková, Zuzana Stavná/Monika Absolonová, Peter Strenáčik, Petra Nesvačilová, Michal Slaný, Václav Jílek a Václav Liška. Početný je i ryze ženský taneční tým a chór. Kostýmní návrhy vytvořily Simona Rybáková a Andrea Brůhová.

Divadlo Studio DVA naplánovalo pro diváky až do května vždy pouhé dvě reprízy Bonda/Medey měsíčně. Vstupenky na všechna představení jsou již v prodeji.

Bond/Medea
Kde: divadlo Studio DVA
Kdy: premiéra je 11. ledna (představení je doporučeno od 15 let)