Podle slov režiséra Filipa Renče půjde o veselou podívanou, která malé i starší diváky uchvátí především náročnými triky a vizuálními efekty, jež dosud nebyly na evropském divadelním jevišti využity. „Všechny létací scény (pozn. například Prášilův průlet vulkánem) budou spojeny s projekcí zvanou video-mapping, což je nový druh vizuálního umění kombinující a využívající běžně dostupné technologie zcela novým způsobem. Ve výsledku nabízí nekonečnou, hloubkovou perspektivu, která umocní celkový zážitek z představení,“ uvedl Renč.

Baron Prášil? Roztomilý lhář, ale i moudrý člověk…

Autorem melodické hudby k muzikálu je Zdeněk Barták. „Vždycky mě zajímaly neuvěřitelné příhody, fantasticky barevné obrazy a neobvyklé zápletky, které dopadnou zcela určitě jinak, než tomu bývá zvykem. Takový je Baron Prášil – roztomilý, bláznivý, ukecaný lhář, ale také moudrý člověk, který ví, jak celému světu pomoci. A tak když vznikl první nápad převést tuto postavu na divadelní scénu, což bylo zhruba před dvěma lety, neměl jsem důvod tuto nabídku nepřijmout,“ sdělil Barták, jenž si jako scenáristu vybral ke spolupráci Petra Markova.

Nejdražší muzikál v republice

Tomu se podle producenta Oldřicha Lichtenberga podařilo v připravovaném dílku krásně propojit snový svět se světem reality. „Baron Prášil je zatím nejdražší z muzikálů, jaké jsme kdy dělali. Chtěli bychom jím nastartovat novou etapu divadla, nový směr, a to právě co do využití a rozsahu mappingu, který je v České republice zatím ve svých počátcích,“ řekl Lichtenberg.

Premiéra je ohlášena na 25. února příštího roku. V dalších rolích se představí Kateřina Brožová, Hana Křížková, Sabina Laurinová, Marta Jandová, Roman Vojtek, Jiří Langmajer či Zdeněk Izer. Taneční čísla s nimi nastuduje Kristina Kloubková. Kaskadérský tým, který účinkující v náročných scénách zastoupí, vede Ladislav Lahoda.