Pod širým nebem v tamním zámeckém areálu rozehrají dílo herci brněnského městského divadla. Začátek je o půl deváté večer. „Výjimečné je, že se na jevišti sejdou čtyři držitelé ceny Thalie. Jsou jimi Petr Gazdík, Dušan Vitázek, Hana Holišová a Radka Coufalová," poznamenal hlavní organizátor Stanislav Janech.

Kromě herců se návštěvníci dočkají hudby v podání třicetičlenného orchestru. Muzikál bude v Lednici k vidění již potřetí. „U výběru místa hrálo roli několik aspektů. Tím hlavním bylo, že je zámek Lednice u nás nejnavštěvovanější a nejoblíbenější památkou. Bonusem pak byla ještě informace, že lednicko-valtická lokalita je nejteplejším a zároveň jedním z nejsušších míst v zemi, což by mohlo být pro diváky i herce docela podstatné," pokračoval Janech.

V souvislosti s těmito slovy nelze vynechat vzpomínku na vůbec první ročník. Tehdy herci i diváci čelili dešti.

Jejich reakce však pořadatele podle jejich slov nabila.

I přes nepřízeň počasí obě skupiny vydržely na svých místech. „Tohle byl motor, který nám dodal energii pro další ročníky. Nasazení herců a oddanost publika, kterou jsme tehdy na představení viděli, nás neskutečně nabila a dodala nám jistotu, že jak hercům, tak divákům to za to stálo," nechal se slyšet organizátor.

Vystoupení pod širým nebem je příjemným zpestřením, ovšem je k tomu třeba vybrat vhodnou hru. Zdaleka ne každá odpovídá omezeným venkovním možnostem technického zázemí. „S výběrem to není jednoduché, a i proto se odehrává prozatím jen jedno představení ročně… Mnohdy je složité vše sladit tak, abychom mohli uvést představení zcela libovolné nebo naše nejmilejší. Dalším krokem je pak samozřejmě výběr termínu, aby vyhovoval nám, divadlu i zámku," zmínil Janech v rozhovoru.

Hlavní postavu galejníka Jeana Valjeana ztvární Petr Gazdík, který za pěvecký a herecký výkon v této roli dostal Cenou Thálie.

Inspektora Javerta si na venkovním jevišti zahraje Lukáš Vlček a v roli dospívající Cosetty se představí Radka Coufalová, rovněž držitelka ocenění Thálie.