Jedná se o v pořadí třetí premiéru jubilejní sedmdesáté sezony této libeňské scény.

BEVERLY HILLS 90210

A kde jinde, než právě v Libni, téměř v sousedství jednoho z rozporuplných epicenter českých devadesátých let, Discolandu Sylvie, by měla na chvilku ona léta znovu ožít? S veškerou jejich svobodou, bořením hranic, optimismem, naivitou ale i chaosem, dravostí, nevypočitatelností a podivným vkusem.

Společně se na základě příběhu volně budovaného na půdorysu faustovského mýtu, nejrůznějších pop-kulturních odkazů, inspirací – a jak název napovídá, samozřejmě i volně na základě kultovního amerického seriálu pro mládež Beverly Hills 90210 – přeneseme s vtipem, nostalgií, ale i s tragickými a děsivými vzpomínkami do roku 1994. Do období, kdy bylo možné téměř úplně cokoliv.

Na pořad večera tak přijdou láska, sex a něžnosti na 90210 způsobů. Slogany jako Čágo bélo, šílenci, Je právě tolik hodin, kolik právě je… Jak uvádějí tvůrci (režie F. X. Kalba, výprava Lenka Odvárková, dramaturg Ladislav Stýblo) – epizoda z vašeho dospívání právě začíná. Brandon má nového walk- mana, Kelly to přehnala       s odbarvovačem – a mami, tati, Dylan pije! Nechceš si   o tom promluvit? Jde o nekompromisní ponor do „devadesátek“, kdy všechny otázky dokázalo zodpovědět Bravíčko, kdy jsme toužili chodit na West Beverly High nebo trsali na Spice Girls.

JAK BY TO UDĚLAL JACKSON?

„Nejdůležitější otázka vždy zní: Jak by to udělal Michael Jackson? Když milujete pop, nestydíte se za něj a berete ho vážně, může vykrystalizovat v art. Poté, co ve svém nitru zrušíte blokaci kýče    a konečně přiznáte, že jste   v mládí milovali Beverly Hills a Kelly Family, budete se náhle cítit, jako když Jack s Rose skončili v tom zamlženém autě v podpalubí,“ uvádí Tomáš Dianiška, který za svůj autorský počin Mlčení bobříků získal nominaci na Ceny divadelní kritiky (dříve ceny Alfréda Radoka). Ve stejné anketě byl oceněn jako Talent roku 2016.

Inscenace bude uvedena  v rámci Studia PALM OFF. Tato podkrovní, alternativní a kontroverzní scéna posky- tuje platformu pro divadelní a herecké hledání, jevištní, výtvarné a dramatické experimenty, prověřování nových dramatických textů, „divadelní punk“.

V jednotlivých rolích hrají vedle už zmiňovaného Tomáše Dianišky Jan Hušek, Erika Stárková, Tereza Dočkalová, Kamila Trnková, Vendula Fialová, Ivana Wojtylová, Jakub Albrecht, Jiří Panzner, Robert Mikluš a Anna Bura.