Třiačtyřicetiletá McDonaldová se ziskem šesté ceny Tony za výkon v inscenaci Lady Day at Emerson's Bar & Grill, která pojednává o jazzové zpěvačce Billie Holidayové, stala divadelní legendou. Nyní je totiž držitelkou ocenění ve všech čtyřech hereckých kategoriích. Z pódia herečka v slzách poděkovala i svým rodičům za to, že se ji jako malou hyperaktivní holčičku nepokoušeli zklidnit léky a dovolili jí přebytečnou energii věnovat divadlu. Sbírku divadelních trofejí už na tři rozšířil i Mark Rylance, který zvítězil díky vedlejší roli hraběnky Olivie v Shakespearově Večeru tříkrálovém.

Nejlepším muzikálem se stal zhudebněný příběh o komické snaze chudého muže získat velké dědictví likvidací hlavních dědiců A Gentleman's Guide to Love and Murder. Oceněn byl i jeho režisér Darko Tresnjak.

Herecké ceny si v muzikálové kategorii odnesli jednatřicetiletá Jessie Muellerová za ztvárnění hlavní role zpěvačky Carole Kingové v inscenaci Beautiful: The Carole King Musical a Neil Patrick Harris za roli v Hedwig and the Angry Inch. Harris, který je známý jako představitel Barneyho Stinsona v populárním seriálu Jak jsem poznal vaši matku a v minulosti ceremoniál moderoval, tentokrát hosty překvapil svým vystoupením v minisukni a blond paruce. V převtělení do extravagantní glamrockové zpěvačky sklidil ovace sálu a zatančil třeba Stingovi.

Cenu pro nejlepšího divadelního režiséra převzal Kenny Leon za hru A Raisin in the Sun, která zabodovala i díky představitelce vedlejší role Sophii Okonedové. Naopak Denzel Washington, který v inscenaci ztvárnil hlavní roli, nebyl ani nominován.

Zklamáním byl slavnostní večer pro tvůrce muzikálu Aladdin, který proměnil jen jednu z pěti nominací. S cenami ve vedlejších kategoriích se musely spokojit i muzikálové hity After Midnight a Rocky.

Ocenění Tony uděluje Americká liga divadel a producentů za výkony na jevištích Broadwaye. O vítězích v celkových 26 hlavních a vedlejších kategoriích rozhoduje v hlasování zhruba 870 divadelních odborníků. Letošní ceremoniál moderoval herec Hugh Jackman.