Generálka i premiéra

Herci hru intenzivně zkoušejí už více než dva měsíce. Prkna chomutovského divadla ale prvně okusí až při technické generálce v úterý 10. listopadu.

Na toto představení jsou pozváni středoškoláci z několika chomutovských škol. Těšit se mohou na pohled přímo do tvůrčí dílny, protože se na místě bude ladit osvětlení a vychytávat nástupy herců na jeviště. Některé scény může režisér nechat opakovat. Po představení se studenti setkají s tvůrci, aby si s nimi pohovořili o tom, jak se divadelní hra rodí.

Umělci si příliš nevydechnou, protože velká chomutovská premiéra, kam je zvána veřejnost, začne v 19:00 hodin . O den později se dočkají také Pražané v Divadle Palace.Daniela Kolářová a Dana Syslová rozehrají s dalšími herci pražského Divadla Palace místy úsměvný, místy dojemný příběh z francouzského venkova.

O Francii s Francouzi

Děj komorní hry je zasazen do poklidného městečka Aniane na jihu Francie. Dvě starší sestry, Ester a Marie, žijí společně v malém domku. Každá prožila jiný život - Ester poklidnou dráhu venkovské učitelky, Marie se chlubí příběhy z velkého světa - lokálů Paříže. „Není to komedie, není to drama, je to ze života. V některých partiích je to úsměvné, jindy dojemné," přiblížil Milan Kopecký, co mohou diváci od hry čekat.

Věrni tématu vypátrali pracovníci společnosti Kultura a sport Chomutov několik Francouzů, žijících v Chomutově a pozvali je na představení. „Mělo by jich být osm," upřesnila šéfka kultury Věra Fryčová, která věří, že si při představení přijdou na své. Je tam totiž spousta francouzštiny, hudby a zazní i Marseillaisa.

Vestibul divadla bude na přání Milana Kopeckého vyzdoben kresbami a malbami francouzského venkova, které vytvořili mladí umělci ze Základní umělecké školy v Chomutově.

Záštitu nad premiérou divadelní hry Dámy z Aniane převzala jeho Excelence Jean-Pierre Asvazadourian.

Kam a kdy pro vstupenky
Divadelní představení se koná v Městském divadle v Chomutově v úterý 10. listopadu v 19:00 hodin.
Autor: Milan Kopecký
Hrají: Daniela Kolářová, Dana Syslová, Jaromír Meduna, Miroslav Mejzlík, Lucie Pernetová
Vstupenky v ceně 290 Kč jsou v prodeji přímo v divadle dnes a v pátek (případně i v úterý) od 9:00 do 14:00 hod. a v pondělí od 9:00 do 17:00 hod.