„Jak snadné je létat, když jste pták, tak je snadné dělat muzikál, když máte talent a schopnost čelit nesnadným věcem. Dělat muzikál opravdu není nic obtížného. Stačí zvládnout zpěv při zánětu hrtanu, hrát s horečkou, stepovat s vyvrtnutým kotníkem, tvářit se vesele, i když vám odpoledne přejeli oblíbeného kocoura, být dvě hodiny navlečen do brnění nebo stát v průvanu oděn jen svým talentem,“ představuje novou inscenaci Antonín Procházka.

Diváky chce jejím prostřednictvím seznámit s tím, co se za přípravou muzikálu skrývá od výběru samotného titulu přes konkurz, první čtenou až po aranžovací zkoušky na jevišti. Zájemci tak nahlédnou do zákulisí, dílen, maskéren a rekvizitáren, zažijí trému před premiérou i euforii po ní.

Jak se dělá muzikál
Kde: Hudební divadlo Karlín
Kdy: premiéra je 20. března

Průvodci jim budou ti nejpovolanější, tedy muzikáloví herci Iva Pazderková, Markéta Procházková, Bára Šampalíková, Dominika Býmová, Ines Ben Ahmed, Václav Noid Bárta, Martin Písařík, Denny Ratajský, Ivo Hrbáč a Antonín Procházka. Budou vystupovat v rolích, potažmo v kostýmech, které v divadle v různých inscenacích oblékají.

Nový titul vznikl se záměrem oslovit nejmladší diváky. „Říkali jsme si, že jim něco dlužíme, že bychom pro ně rádi něco hráli. Těší mě, že jsme přišli na způsob, jak tento dluh napravit,“ dodává ředitel Hudebního divadla Karlín Egon Kulhánek.