Hru, kterou pro návštěvníky přichystalo Divadlo na cucky spolu s maďarským souborem KOMA Bázis, pomohli vytvořit samotní Olomoučané. Ti už od března posílali své příběhy, z nichž nejzajímavější se staly předlohou pro jednotlivá stanoviště.

Ta v pátek odpoledne procházely skupinky tří a čtyř účastníků a plnily zadané úkoly. Uprostřed Dolního náměstí se tak na malou chvíli mohli stát dirigenty orchestru, který na ně na pódiu čekal.

Za Terezskou bránou zase stavěli sochu.

„Ještě před válkou tady stávala synagoga, za minulého režimu zase pomník Stalina s Leninem. Na vás je vytvořit novou sochu, která by odrážela historii tohoto místa," vysvětloval tým organizátorů obsluhující stanoviště.

Projít celou trasu zabralo účastníkům několik hodin a týmy se v ní dostaly i na dómské návrší nebo do sklepení kláštera dominikánů.

Jeden z úkolů na ně čekal i v tramvaji. Herec ve fraku tam účastníkům cestou z Okresního soudu ke galerii Moritz vysvětloval některé souvislosti z historie města. Týmy se tak kromě plnění činností mohly i něco zajímavého přiučit.

Mezinárodní festival Divadelní Flora se letos koná již podevatenácté. Divákům se tentokrát představí se oblíbení herci Petr Čtvrtníček a Dita Kaplanová. Ve čtyřech programových sekcích přehlídky se objeví exkluzivní linie Fokus: Slovensko, inscenace pražského Divadla Na zábradlí nebo divadelníci a tanečníci z visegrádského regionu. Vstupenky na představení si diváci mohou koupit v pokladně Moravského divadla Olomouc. Ceny se pohybují od 50 do 390 korun, část produkcí je přístupná zdarma.

Divadelní Flora 2015 - PODROBNÝ PROGRAM

Autorky: Veronika Vimmerová, Kristýna Kovaříková