1/6

Letní shakespearovské slavnosti

Stejně jako každý rok zavítají do Prahy, Brna, Ostravy a Bratislavy Letní shakespearovské slavnosti. Letošník ročník odstartuje 26. června v Nejvyšším purkrabství Pražského hradu inscenace komedie Marná lásky snaha v režii Filipa Nuckollse.

„Naše inscenace by neměla být příliš tradicionalisticky alžbětinská, ale ani ne křečovitě modernizovaná. Měla by však být svižná, rychlá, snad zábavná a třeba i drzá, protože čím víc Williama Shakespeara poznávám, tím víc mi před očima vyvstává obraz prudce talentovaného, lehkonohého, bystrého drzouna, jehož velikost vychází z toho, že je obrovsky empatický k nespravedlnostem světa a lidské bolesti. Zároveň má v sobě tolik vůle k životu a životní energie, že o těchto věcech dokáže tak lehce psát. A s tímto vědomím jsme s uměleckým ředitelem Liborem Grossem vybírali i účinkující,“ řekl režisér.

Diváci se mohou v představení těšit na herce zvučných jmen, jakými jsou Anna Fialová, Filip Březina, Václav Kopta, Jiří Vyorálek, Petr Čtvrtníček, Anna Kameníková, Lukáš Příkazký, Leoš Noha nebo Lucie Polišenská.

V programu festivalu figurují i další dvě premiérové komedie - Ostrava chystá Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete a bratislavskou novinkou bude Zkrocení zlé ženy. Derniéry se naopak dočká Hamlet v hlavní roli s Jaroslavem Pleslem. Dojde i na hity z předešlých let Jak se vám líbí, Bouře, Macbeth, Zimní pohádka a Veselé paničky windsorské.

A spolu se svými existenciálními otázkami se ještě jednou objeví Hamlet v neotřelé inscenaci z produkce Prague Shakespeare Company, Bremer Shakespeare Company a Oděského akademického ukrajinského divadla Vasyla Vasylka.

Letní shakespearovské slavnosti se budou konat až do 7. září a nabídnou více než 160 představení.

loading
arrow_left Předchozí
1/6
Další arrow_right