Kdo je kdo
JAKUB VAŠÍČEK
Vystudoval režii na Katedře alternativního a loutkového divadla na pražské DAMU. Jako režisér spolupracoval například 
s Divadlem Alfa Plzeň, Naivním divadlem Liberec, Jihočeským divadlem nebo Divadlem Minor. Je zakládajícím členem uměleckého seskupení s názvem Športniki. Od září 2014 působí v Divadle Drak jako umělecký šéf a režisér.

TOMÁŠ JARKOVSKÝ
Vystudoval režii na Katedře alternativního a loutkového divadla na pražské DAMU. Pravidelně spolupracuje jako dramaturg v uměleckém tandemu s režisérem Jakubem Vašíčkem a spolupracoval s ním například na projektech Divadla Alfa Plzeň, Naivního divadla Liberec, Jihočeského divadla  nebo divadla Maribor.  Od září 2014 působí v Divadle Drak jako dramaturg.

Loutkové Divadlo Drak uvede v sobotu  v premiéře inscenaci autorské dvojice Jakub Vašíček – Tomáš Jarkovský nazvanou A do třetice všeho…

Inspirace klasikou

„Hra vychází z klasických pohádek Karla Jaromíra Erbena a Boženy Němcové," řekla o novém titulu na repertoáru Barbora Kalinová z Divadla Drak. „Diváci se dozvědí, že bez práce nejsou svatební koláče, že kdo přespříliš rozmazluje svoje děti, ten riskuje, že jimi bude sněden, nebo že krást se opravdu, ale opravdu nevyplácí. Moudrost a půvab klasických pohádek se tu navíc snoubí s magií loutkového divadla, romantikou starých hracích skříní a nenahraditelnou energií živé hudby."

Slavná tradice

Podle dramaturga inscenace Tomáš Jarkovského se Divadlo Drak po výletech mezi indiány či do cirkusového zvěřince vrací k lidové klasice. „V inscenaci A do třetice všeho… se inspirujeme slavnou tradicí lidového loutkového a jarmarečního divadla či fenoménem kramářské písně a hledáme pro ně nové, současné výrazové prostředky," uvedl Tomáš Jarkovský.

Divadlo Drak v této sezoně nabídne čtyři premiéry.