„Do ničeho takového jsme se pouštět nechtěli. Půjde o úplně nový příběh a nové postavy. Nicméně pojítka mezi oběma inscenacemi jsou jasná: zdroj čili hudba Elánů, parafráze na velké klasické literární dílo posunuté do současné doby, emoce, láska a všechno, co patří k ‚velkému plátnu‘, jímž muzikál Elánů opět bude,“ prozrazuje režisér a choreograf Ján Ďurovčík.

Ten je zároveň se slovenským dramatikem Peterem Pavlacem spoluautorem libreta. „Vybral jsem z toho ohromného množství elánovských hitů další skladby, které jsem nosil v hlavě a které mi dávaly dohromady příběh,“ říká Ďurovčík.

Konkurzy v plném proudu

První konkurzy na hlavní role se v Kalichu uskutečnily zkraje tohoto týdne, jejich další kolo je ohlášeno na 11. a 12. března. Tvůrci hledají například herce frajírkovského typu nebo plnoštíhlou herečku.

„Všichni musejí vynikat ve všech třech složkách muzikálového herectví, tedy ve zpěvu, tanci i činohře, to je u nás v divadle samozřejmostí,“ doplňuje producent a majitel Divadla Kalich Michal Kocourek.

„S novým elánovským titulem nepřicházíme pouze proto, že se stal z Osmého světadílu v Česku i na Slovensku kult. Věřím, že diváci vždy bezpečně poznají, když se jim na jevišti předkládá něco jenom z kalkulu. Kdybychom v ruce neměli kvalitní libreto, nešli bychom s tímto projektem ani za členy skupiny Elán, ani před naše publikum,“ dodává Kocourek.