„Mám rád chvíle, kdy se rozhlédnu sálem a uvědomím si, kolik lidí už prošlo naším jevištěm, kolik osobností tu zanechalo svoji energii. To je ta stopa, která po nás zůstává," říká producent a majitel Divadla Kalich Michal Kocourek.

Hudební čísla propojí vystoupení herců z činoherních titulů. Koncertní maraton odstartuje v 18 hodin, přestávky mezi třemi hodinovými bloky stráví diváci na rautu, na němž se budou moci s účinkujícími setkat. „Jsme hrdí, že jsme dokázali vybudovat divadlo a patnáct let ho provozovat bez podpory od města či státu. A přijde nám důležité, aby se i diváci dozvěděli, že nepobíráme žádné dotace, nečerpáme granty a že je tedy jakožto daňové poplatníky skutečně nestojíme víc než jen cenu zakoupené vstupenky. Myslím, že v rámci jubilea je na čase to jasně pojmenovat," doplňuje Kocourek.

Z účinkujících se mohou diváci těšit na Báru Basikovou, Václava Noida Bártu, Petra Bendeho, Michaelu Doubravovou, kapelu Elán, Radku Fišarovou, Ondřeje Havelku, Petru Janů, Josefa Bohouše, Petra Koláře, Jiřího Korna, Jana Kříže, Josefa Laufera, Sabinu Laurinovou, Petra Pečeného, Nelu Pociskovou, Tomáše Savku, Kamila Střihavku, Luciu Šoralovou, Richarda Tesaříka, Pavla Vítka, Ivana Vodochodského, Josefa Vojtka, Hanu Zagorovou, Jiřího Zonygu a ještě jedno velké překvapení. Jako gratulanti vystoupí Vilém Čok, Dalibor Gondík, Eva Holubová, Ivana Chýlková, Iva Janžurová, Ivana Jirešová, Oldřich Kaiser, Jiří Lábus, Mojmír Maděrič, Gabriela Osvaldová, Jana Paulová či Pavel Zedníček.