Lettsova prvotina z roku 1991 byla uvedena v řadě zemí světa a byla převedena na filmové plátno. V loňském roce se dočkala také premiéry na newyorské Broadwayi, nicméně oblibu českých diváků si stačila získat už mnohem dříve, především díky slavné inscenaci Činoherního klubu. Nyní, dvacet let od její premiéry, se tedy dočkala nového pražského nastudování.

„Je zvláštní, že v českém prostředí je Zabiják Joe takřka jednomyslně vnímán komicky, groteskně. Ano, hra pojednává o velmi vážných věcech, nicméně ta podařená rodinka, která si chce vraždou matky (a bývalé manželky) vyřešit tíživou finanční situaci, se něčím strašně podobá těm našim malým českým rodinám, těm našim Homolkům a jim podobným. Proto nám možná jejich konání přijde do značné míry komické a směšné. Anebo se té hře smějeme proto, že nám něčím připomíná tarantinovské filmy, třeba Pulp Fiction. Anebo prostě proto, že je až tak drastická, že brát ji vážně bychom my Češi prostě nezvládli. Musím se ale přiznat, že i my jsme při práci na Zabijáku Joeovi nacházeli mnoho komického," říká režisér Svojtka.

V této sezoně uvede Kalich ještě dvě činoherní premiéry: 21. 3. komedii Začínáme končit s Bárou Hrzánovou a Radkem Holubem a 18. 4. komedii Už nikdy sám se Zuzanou Bydžovskou, Pavlem Liškou a Josefem Poláškem.