Jiřina Bohdalová si znovu zahraje titulní roli kurážné hospodyně Josefíny, kterou ostatně právě pro ni před lety Jiří Hubač napsal.  Napoleona Bonaparta ztělesní Radek Holub. V dalších rolích se diváci mohou těšit na Petra Vacka, Martina Sittu, Zdeňka Maryšku a Zdeňka Hrušku. Scénu vytvoří Martin Černý, výtvarnicí kostýmů bude Šárka Hejnová. Příběh o jednom osudovém setkání, plný skvělých dialogů, bude mít premiéru 20. listopadu 2014.

Generálka je příběhem Napoleona ve vyhnanství na ostrově Svaté Heleny, jenž se sice stále cítí být císařem, ale nyní bezmocným a chudým, jako kostelní myš, a Josefiny Pontiové, ženské od rány, která se stane jeho hospodyní a kuchařkou, na které se Bonaparte v krátké době stane absolutně závislým. Odvážná vdova, kterou Napoleon ve svých válkách připravil nejen o syny, ale i o vnuky, ukazuje, že dokáže často víc než proslulí generálové a že je větší osobnost, než někdejší vládce světa. „Komedie neztratila nic na své působivosti i nadčasovosti a protože v Divadle Na Jezerce hrají skvělí herci, kteří jsou zároveň typově přesní pro obsazení všech rolí byla hra zařazena do dramaturgického plánu tohoto roku," říká principál a herec Jan Hrušínský.

Nyní hra přichází na Jezerku, domovskou scénu Jiřiny Bohdalové, která zde již hraje v inscenacích Paní Plukovníková (dosud 170 repríz), Lásky paní Katty (215 repríz) a v příležitostně uváděném pořadu Setkání s Jiřinou Bohdalovou. Dalším z čelných představitelů hereckého souboru DNJ je Radek Holub, pro kterého bude postava Napoleona již devátou velkou rolí, které v tomto divadle vytvořil. Jsou to např. Pavel Malina v Petrolejových lampách, Malvolio ve Večeru tříkrálovém, fráter Timotej v Mandragoře, Jago v Othellovi, Babs v Charleyově tetě, Podkolatov v Ženitbě, Jeppe v Jeppem z vršku či obkladač Mudrc v irské hře Práskni do bot.