Diváci se mohou těšit také na Danu Syslovou v roli elegantní Paní Tootheové, která se tak opět vrací na prkna Divadla ABC, či na Miroslava Vladyku (soused Jack), jenž se v Městských divadlech pražských nedávno představil jako neodolatelný strýc Pepin v Hrabalových Postřižinách.

Všechno na zahradě (Everything in the Garden) byla původně hra irského dramatika Gilese Coopera (1918 – 1966), poprvé uvedená v roce 1962 v Royal Shakespeare Company v Londýně. Albee ve své adaptaci z roku 1967, kterou tragicky zemřelému kolegovi věnoval, pozměnil nejen jména postav, ale vytvořil z Cooperovy frašky nadčasové dílo s výrazným společenským přesahem. „Téma hry, tedy poukázání na konzumnost dnešní společnosti, ve které se vše podřizuje diktátu peněz a ekonomické prosperitě, je u nás dnes nesmírně aktuální. Dá se dokonce říci, že pro české diváky je dnes hra daleko sdělnější, než v době svého vzniku – naše společnost jakoby se nepoučila dějinami a dorostla k problémům, které trápily Ameriku před čtyřiceti lety,“ uvedl dramaturg Jiří Janků.

Dosud žijícího amerického dramatika Edwarda Albeeho, trojnásobného držitele Pulitzerovy ceny (Křehká rovnováha − 1967, Pobřeží − 1975 a Tři velké ženy − 1994), proslavil zejména titul Kdo se bojí Virginie Wolfové. Ten byl přeložen do desítek jazyků a rovněž převeden do filmové verze s Richardem Burtonem a Elisabeth Taylorovou.