Ernesto Čekan si roli Cyrana, který je symbolem cti, odvahy a mužnosti užívá.
„Můžu si v něm zahrát všechny možné polohy od divokého agresivního člověka až po muže něžného i bázlivého k ženám. Role má velké rozpětí, je to velká radost," říká Čekan.

Mohlo by vás také zajímat. Ústí je temné i příjemné. Na obrazovce funguje skvěle

Jak dramatický muzikál je?
Tragický konec zůstává, ale většinou se diváci celé představení smějí. Drama je to až na posledních deset minut hry, která má více než dvě a půl hodiny. Pro nás, kteří mnohem radši diváky bavíme, a netrápíme, je to dobré.

Je v představení typický hit, který si užijeme?
Určitě, je tu víc pěkných písní. Třeba Kristián, do kterého se zamiluje Roxana a kterého hraje a zpívá David Gránský, tu má hit Cash, já krásnou pomalou Smrt i pěknou milostnou Co slov se v srdci skrývá.

Kdo hraje Roxanu?
Buď Kateřina Velebová, nebo Eva Burešová, střídají se. A u vás v Ústí nad Labem bude Roxana Kateřina Velebová. Obě jsou to pěkné holky, jsem za ně vděčný.

Jste spokojeni i s kostýmy?
Naprosto. Dělal je Josef Jelínek, jsou odlehčené, dobře se v nich hraje a zpívá. (pozn. Josef Jelínek je tradiční spolupracovník Severočeského divadla.)

Hrajete Cyrana už skoro dva roky, máte za sebou téměř 70 repríz. Ale Radek Brzobohatý ho už asi neviděl, že?
Bohužel neviděl. Ale paní šéfová říkala, že to byla role, kterou si pan Brzobohatý hodně toužil zahrát, ale nikdy ho to nepotkalo. A také říkala, že by asi byl rád, že to potkalo mě.

Mohlo by vás zajímat: Zabiják od Krejčíře hlídal gangstera ve skutečnosti i ve filmu

Ani Ondřej, jeho syn, si Cyrana nikdy nezahrál, je to tak?
Je. Ale napsal k tomu krásnou hudbu, kterou se mnou a s námi také nacvičoval, studoval. Říkal mi, co jak mám zpívat, ale protože se známe už léta, vím také, že roli Cyrana psal tak trochu i pro mě.

Překvapilo mě, že v tomto muzikálu nemáte alternaci. Čím to je a není to pro vás velký závazek?
Já v divadle Radka Brzobohatého hraju nejvíc a máme takovou domluvu, že pro mě má tato scéna přednost, takže se nemusí bát, že bych jim utekl. A teď jsem rád, že alternaci nemám, že Cyrana hraju jen sám.

Která scéna je podle vás nejdramatičtější?
Řekl bych, že ta poslední, kdy se zjistí, že… ale to už neprozradím. Byla by škoda přijít o překvapení.