Po Zdeně Hadrbolcové, která se návštěvníkům představila začátkem září, do Kavárny zavítala Veronika Freimanová (60).

Ta, ač nedávno oslavila kulatiny, pořád vypadá jak ta mladá učitelka plná ideálů z kultovního snímku Sněženky a machři. „Tehdy nikdo z nás netušil, že točíme tak ikonický film," řekla. Z filmu sálala zimní pohoda, vtip i velká legrace. „No ano, děti si to užily. Ale my s Radkem (Brzobohatým, pozn. aut.) jsme každý večer jezdili hrát divadlo, takže to už taková legrace nebyla," zavzpomínala.

Sváťa je výborný parťák

Půvabná herečka si vychutnala i natáčení retro seriálu Vyprávěj. I když podle jejích slov nebylo pokaždé všechno tak idylické, jak to na první pohled vypadalo.

„V seriálu jsme zažili šedesátá, osmdesátá i devadesátá léta, která byla hodně ve znamení účesů. Používala jsem asi deset příčesků, pak přišlo období, kdy mi vlasy dost tupírovali. Když jsem si je pak umyla a rozčesala, kolikrát jsem zaplakala, kolik vlasů mi kvůli tomu vypadalo. Nebylo mi všechno jedno," přiznala.

Velmi si ale pochvaluje svého hereckého manžela Svatopluka Skopala. „Je to výborný parťák, i když má svůj svět. Nemá mobil, nepoužívá internet, jezdí na chalupu, kde není elektrika. Zůstane tam do té doby, než se mu vybijou baterky v rádiu. Určitě je to fajn, ale já bych tam na návštěvu asi nejela," říká s nadsázkou.

Dědeček – hrdina

Málokdo ví, že herečka má velmi zajímavé kořeny. Více o nich se měla možnost dozvědět v pořadu Tajemství rodu, který právě v tomto období vysílá Česká televize. „Oba dva mí dědečkové byli zajímavé osobnosti. Jeden z nich byl francouzský legionář, který u odvodu lhal o svém věku, jen aby mohl narukovat. Za války ho Němci popravili. Ten druhý zakládal sociálně-demokratickou stranu. Až v tomto pořadu jsem si naplno uvědomila, kdo je to vlastně hrdina," neskrývala dojetí.

Veronika Freimanová se v současnosti věnuje hlavně divadlu. Společně se svým kolegou, Rudolfem Hrušínským totiž zkoušejí novou hru Bosé nohy v parku. Filmoví nadšenci si tento film jistě pamatují v hlavní roli s Robertem Redfordem a Jane Fonda.

„Pokud se to podaří, bude to hezké představení," doufá. A divadlo Veroniku pořád baví. I když se občas stane, že se ji postava až příliš dostane pod kůži.

„Snažím se role si v sobě příliš nenosit. Ale když jsem hrála Lady Macbeth, hodně mne to zasáhlo. Musela jsem si tu postavu zdůvodnit, bylo tam totiž mnoho krve a vražd. Bylo to složitější, ale naštěstí hraji převážně v komediích. A ty mě pořád baví," dodala Freimanová.

Erika Nováková