„Přála bych divákům, aby představení viděli a byli z něj nadšení jako já. Opravdu se mi Srdcový král moc líbil. Ocenila jsem úžasnou režii pana Šimona Cabana, protože všechno bylo dokonalé. Celý večer jsem byla nadšená a obdivovala jsem své mladé kolegy, všichni byli bezvadní," říká Janžurová, která se v Kalichu momentálně „vrhá" do zcela nové úlohy. Bude tam totiž režírovat cituplnou hru Tennesseeho Williamse Báječná neděle v parku Crève Coeur. Premiéra je ohlášena na 6. dubna.

„Tennesseee Williams je pro mne tím nejvýsostnějším dramatickým autorem a vždy bylo mým snem sejít se s jeho dokonalými kresbami lidských duší na jevišti," řekla herečka. V plánované inscenaci navíc ztvární jednu ze čtyř postav – ty další svěřila Lucii Žáčkové, Sabině Remundové a Barboře Munzarové.

Iva Janžurová hraje, křtí a nově i režírujeZdroj: Deník

Příběh hrdinek se proplétá v žáru horkého dne z veliké vášně a touhy po štěstí. Ve společenské rubrice místního nedělníku se objeví oznámení, které – v každé z nich jinak – vyvolá nečekanou aktivitu. Nechtějí nic víc a nic míň než kdokoli z nás: vymanit se z nijakosti obyčejného života, žít romantický život plný vzruchů i vykřičet svou žádostivost navzdory tušené šedi dnů. A když Dorothea v jedné situaci říká své bytné: „Bodey, ty žiješ ze zážitků druhých!" pochopíme, jak dojemnou, ale i komickou aktivitou duše může být, když v nemožnosti vlastního prožitku vložíte všechny své naděje a sny do životů svých nejbližších.

Do jiskření a vzrušení vstupuje, jako tragikomický záblesk pomíjivosti lidského bytí, slečna Glucková. V jejím pokoji o patro výš totiž straší. A my se smějeme, abychom přehlušili tíseň. Helena se zase tolik nechce podobat všemu, co by jen stínem připomínalo malost prostřednosti, finanční nejistotu, samotu v utajování své zvláštní schopnosti milovat. Ale i ji, tak jako každého z nás, zaráží poznání, že to, co si nepřejeme, čeho se bojíme, čemu se bráníme, do svého života právě proto snad i přitahujeme…