Naprosto jedinečnou symfonickou hudbou a písňovými texty přispěl skladatel Kryštof Marek a režie se ujal Šimon Caban.

Tvůrci sami říkají, že připravili představení, které není ani pohádkou, ovšem ani filozofickým traktátem. Diváci by se neměli při sledování nechat ovlivnit strachem, že něčemu nerozumějí, ale zkusit věci nechat plynout. „Těšíme se na všechny, kteří jsou ochotni zapojit svoji fantazii,“ říká Šimon Caban, který je zároveň autorem scénáře (ve spolupráci s Darinou Abrahámovou).

Divadlo Kalich.
Divadlo Kalich otevře novou letní scénu pod žižkovskou televizní věží

Jak převést těžko hmatatelné věci do jevištního jazyka, aby byly srozumitelné, ale aby zůstala zachována křehkost a nepolapitelnost slavného příběhu, vysvětluje Jan Cina. „Scénu jsme si ‚zabordelili‘ spoustou hraček a věcí a v tom si tak žijeme a tvoříme. Příběh se každého z nás dotýká jinak, podle fáze života, ve které se nacházíme.“

Nadšení i noční můry

Mladý herec si monolog ze závěru knihy Malý princ připravil dokonce již k přijímacím zkouškám na Pražskou konzervatoř. „Sám jsem se při jeho přípravě dojímal, ale nikdy jsem ten monolog nepředvedl. Komise si ho nevybrala, a tak se teď k němu po patnácti letech vracím. Snažím se hledat Malého prince v sobě,“ uvádí Jan Cina a pokračuje, „Myslím, že je to jeden z mých největších úkolů po mnoha stránkách. Procházím stavy od úplného nadšení až po noční můry. Uvidíme, kam se vydáme a kam dojdeme po cestě s Malým princem.“

Ze záznamu diváci uslyší Martinu Placrovou (Růže), Szidi Tobias (Had), Moniku Absolonovou (Liška), Lenku Audolenskou (Země) a dále Ondřeje Izdného, Athinu Langoskou, Lucii Novotnou, Radka Seidla, Petera Strenáčika a Jana Šrámka.

V současné chvíli jsou v divadle Studio DVA naplánované reprízy až do března 2019. K představení vychází CD, které bude k zakoupení pouze v divadle a na jeho e-shopu.