Kdo ještě nezná dojemný vánoční příběh autora Janka Ledeckého, který už dlouho dobře ví, že „sliby se maj plnit o Vánocích", odejde z divadla s povznášejícím pocitem.

A protože k vánočním svátkům patří i překvapení, mohou se diváci těšit i na ně. Některé lze přitom prozradit už teď. Tak například – řadu oblíbených herců, kteří v muzikálu režiséra Radka Balaše vystupují (Linda Rybová, Filip Blažek, Petr Kostka, Martin Dejdar), rozšíří herec Jiří Langmajer, jenž si zahraje roli Radana.

„Když jsme se s Honzou Potměšilem pustili do psaní Zázraku, věděli jsme hned od začátku, o čem to bude. O tom, že věřit je někdy daleko důležitější než znát. A že je to právě fantazie, co nám dává křídla," uvedl Janek Ledecký. „Vánoce jsou magickým svátkem, který v hitparádě dětských zážitků poráží narozeniny, jmeniny, a dokonce i prázdniny. A já si myslím, že to je právě tím tajemstvím. Tak se ho snažme dětem nepokazit. Ať jim vydrží co nejdéle. Nejlíp napořád."

Nová verze písně Santa Superstar

Letošní novinkou muzikálu je i nová verze písně Santa Superstar, kterou nazpívaly jako duet Gabriela Gunčíková a Marta Jandová. Jako vánoční rozhlasový singl by se nahrávka měla ozvat z éteru v nejbližších dnech. Zároveň k ní vznikl také videoklip (k nahlédnutí je na serveru vydavatelství Popron). „Je to klip, který bourá veškeré hranice vánočního kýče a dekadence současně. Myslím, že sestava Geňa-Suchánek-Gunčíková-Jandová-Ledecký je naprosto unikátní," říká Janek Ledecký.

Vstupenky jsou v předprodeji na pokladně Divadla Broadway, dále v agentuře Ticketart (www.ticketart.cz), Ticketpro (www.ticketpro.cz), Ticketportal (www.ticketportal.cz).

Vánoční koleda v Hybernii

V nové podobě a s několika novými písněmi přichází i jiný vánoční projekt – Vánoční koleda. Ta bude mít svoji premiéru 30. listopadu v pražském Divadle Hybernia. V představení na motivy slavné povídky Charlese Dickense se spolu opět setkají Karel Roden a Ivana Chýlková. V režii Ondřeje Sokola dále vystupují rocker David Koller, sólistka Státní opery Marina Vyskvorkina a nově se českým divákům představí slovenská zpěvačka a herečka Zuzana Mauréry. Vstupenky na všech 24 exkluzivních představení jsou již v prodeji. Tvůrci úspěšného hudebně divadelního projektu se letos navíc rozhodli vydat CD s hudbou z představení. Informace a on-line rezervace a prodej vstupenek na internetových stránkáchwww.studiodva.cz nebo www.vanocnikoleda.cz.