Ve hře, kterou poprvé představil koncem 70. let pražský Činoherní klub v režii Jiřího Menzela, se Na Jezerce představí Kristýna Hrušínská, Tereza Němcová, Denisa Pfauserová, Tereza Kopsová, Petr Vacek, Jan Hrušínský, Felix Slováček jr., Michal Kern, Václav Chalupa či Rostislav Novák.

O tom, proč příběh o třech slečnách, které se snaží utajit, že jejich láska nezůstala bez následků, a rostoucí bříška proto vydávají před otcem za těžkou nemoc, zařadil do repertoáru, řekl principál Hrušínský: „Tuhle hru mám v paměti ze 70. let, z doby, kdy jsme žili v poměrně velkém psychickém, morálním i mravním marasmu. Ta hra lidem dost pomáhala přežít. Nyní mám obavu, že kruh se uzavírá a společnost se dostává opět do jakési špatné nálady. Sami si to zaviňujeme, málo si vážíme pětadvaceti let svobody. A proto si myslím, že komedie tohoto typu mohou lidem opět pomoci," uvedl.

Podle režiséra Balcara se text komedie především zkracoval. „Trochu jsme ho aktualizovali a udělali některé dobové narážky na dnešní dobu. Pak jsme nacvičili například zpomalené záběry," řekl. Domnívá se, že vzory lidského chování se nemění, řeší se už tisíce let. Podle něj tkví kouzlo této hry především v kombinaci humoru a poetiky s crazy komedií.